Το μήνυμα του Δημάρχου για τα Θεοφάνια

Σας προσκαλούμε στις 22/05/2024, ημέρα Τετάρτη και ώρα 13:00 σε τακτική συνεδρίαση της Δημοτικής Επιτροπής
19 Μαΐου, μια ιστορική και σημαντική μέρα για ολόκληρο τον Ελληνισμό απανταχού της γης.
Ο Οργανισμός «Το Χαμόγελο του Παιδιού»  σε συνεργασία με την 7η Υγειονομική Περιφέρεια Κρήτης, τον Ιατρικό
Σας προσκαλούμε στις 21/5/2024, ημέρα Τρίτηκαι ώρα 13:30 σε τακτική συνεδρίαση της
Γνωστοποίηση εκλογικών τμημάτων και καταστημάτων ψηφοφορίας για την ανάδειξη των μελών του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου της 9ης Ιουνίου 2024

Ιεράπετρα, 06.01.2023

«Αγαπητοί συμπολίτες και συμπολίτισσες,

Η Εορτή των Θεοφανίων σηματοδοτεί τη νίκη του φωτός απέναντι στο σκοτάδι και του καλού απέναντι στο κακό.

Η Βάπτιση του Κυρίου και το Φως της αποκάλυψης του Τριαδικού Θεού συμβολίζει τη λύτρωση και την πνευματική αναγέννηση του ανθρώπου.

Εύχομαι από καρδιάς, το αληθινό Φως να μας συνοδεύει το 2023 και το Άγιο Πνεύμα να μας καθοδηγεί σε μια νέα δημιουργική περίοδο, με υγεία, αισιοδοξία, ευημερία.

Χρόνια Πολλά με φώτιση σε όλες και όλους!»

Ο Δήμαρχος Ιεράπετρας

Θεοδόσιος Καλαντζάκης