Αναλύσεις νερού ύδρευσης
Ολοήμερη «Μουσική Εκδήλωση  στην Άμμο» για Νέους και ‘’Nέους ‘’ Από τις 17:00 μέχρι όπου πάει….
Ανακοινώνουμε ότι  η θεατρική παράσταση«Δείπνο Ηλιθίων» που ήταν προγραμματισμένη να πραγματοποιηθεί
Η  Διεύθυνση Ύδρευσης  Άρδευσης  Αποχέτευσης του Δήμου Ιεράπετρας ενημερώνει ότι λόγω βλάβης  στον κεντρικό

Ιεράπετρα, 06.01.2023

«Αγαπητοί συμπολίτες και συμπολίτισσες,

Η Εορτή των Θεοφανίων σηματοδοτεί τη νίκη του φωτός απέναντι στο σκοτάδι και του καλού απέναντι στο κακό.

Η Βάπτιση του Κυρίου και το Φως της αποκάλυψης του Τριαδικού Θεού συμβολίζει τη λύτρωση και την πνευματική αναγέννηση του ανθρώπου.

Εύχομαι από καρδιάς, το αληθινό Φως να μας συνοδεύει το 2023 και το Άγιο Πνεύμα να μας καθοδηγεί σε μια νέα δημιουργική περίοδο, με υγεία, αισιοδοξία, ευημερία.

Χρόνια Πολλά με φώτιση σε όλες και όλους!»

Ο Δήμαρχος Ιεράπετρας

Θεοδόσιος Καλαντζάκης