ΑΜΕΣΗ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΗΣ ΟΜΑΛΗΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΤΩΝ ΦΩΤΕΙΝΩΝ ΣΗΜΑΤΟΔΟΤΩΝ ΣΤΟΝ ΚΟΜΒΟ ΤΗΣ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΕΙΣΟΔΟΥ ΤΗΣ ΠΟΛΗΣ ΤΗΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ

ΔΗΜΟΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ Το ΚΑΠΗ του Δήμου  Ιεράπετρας σας προσκαλεί στην έκθεση χειροτεχνίας που θα γίνει στο Στέκι Νεολαίας. Η έκθεση θα είναι ανοικτή από τις 10/05/24 έως τις 14/ 05/24 και ώρες 9:00 με 13:00 και 18:00 με 20:00. Στην έκθεση τα μέλη του ΚΑΠΗ θα παρουσιάσουν  έργα αγιογραφίας που δημιούργησαν με […]

Τον  ευρωβουλευτή Μανώλη Κεφαλογιάννη και εκ νέου υποψήφιο
Με τον ευρωβουλευτή της Ν.Δ.  Στέλιο Κυμπουρόπουλο και ξανά  υποψήφιο,
Tο Ενετικό Φρούριο «Καλέ» επισκέφθηκε ο Δήμαρχος Ιεράπετρας
Την πρόθεσή τους να συνεργαστούν για την ανάδειξη της περιοχής του Καβουσίου εξέφρασαν σε συνάντηση που

Ως αρμόδιος Αντιδήμαρχος των Τεχνικών Υπηρεσιών θέλω να ενημερώσω τους συμπολίτες μου ότι ύστερα από άμεση παρέμβαση της Υπηρεσίας αποκαταστάθηκε η ομαλή λειτουργία των φωτεινών σηματοδοτών στον κόμβο της κεντρικής εισόδου της πόλης της Ιεράπετρας.
Το πρόβλημα παρουσιάστηκε, ύστερα από τις επαναλαμβανόμενες διακοπές της ηλεκτροδότησης που προέκυψαν το βράδυ της Κυριακής. Παρόλα αυτά, οι φωτεινοί σηματοδότες λειτουργούσαν παλλόμενοι και υπάρχει σχετική σηματοδότηση για την ομαλή διέλευση των οχημάτων. Κατά συνέπεια, οι διερχόμενοι οδηγοί όφειλαν να ακολουθούν την εγκατεστημένη σήμανση του κόμβου για την οποία υπάρχει ειδική πρόβλεψη στον Κώδικα Οδικής Κυκλοφορίας (ΚΟΚ).
Πλέον, οι φωτεινοί σηματοδότες λειτουργούν κανονικά και δεν υπάρχουν προβλήματα στην κυκλοφορία στη συγκεκριμένη περιοχή. Τέλος, προκειμένου να μη δημιουργούνται άνευ λόγου εσφαλμένες εντυπώσεις, θα παρακαλούσα όσους το επιθυμούν σε επόμενο περιστατικό να επικοινωνούν με την Υπηρεσία, ώστε να λαμβάνουν σωστή ενημέρωση.

Ο Αντιδήμαρχος

Κωνσταντίνος Αστροπεκάκης