ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΙΚΗ ΟΜΙΛΙΑ ΤΟΥ ΚΕΝΤΡΟΥ  ΚΟΙΝΟΤΗΤΑΣ

Το Χαμόγελο του Παιδιού», ενόψει της νέας σχολικής χρονιάς, προσκαλεί φίλους και υποστηρικτές να επισκεφτούν
Η Επιτροπή Διαχείρισης του Κοινωνικού Παντοπωλείου Δήμου Ιεράπετρας, ο Συντονιστής Δημήτριος Μιχελάρος
Ο Πρόεδρος της Δημοτικής Επιτροπής Υγείας  Δήμου Ιεράπετρας
Από το Τμήμα  Προαγωγής της Δημόσιας Υγείας, Παιδείας, Δια Βίου Μάθησης,   και Αθλητισμού του Δήμου Ιεράπετρας ενημερώνουμε

ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΙΚΗ ΟΜΙΛΙΑ ΤΟΥ ΚΕΝΤΡΟΥ  ΚΟΙΝΟΤΗΤΑΣ

Το Κέντρο Κοινότητας Δήμου Ιεράπετρας μετά από πρόσκληση, πραγματοποίησε επιμορφωτική ομιλία με την ψυχολόγο Αγορίτσα Μαγγίπα, για τους γονείς και εκπαιδευτικούς του 7ου Νηπιαγωγείου Ιεράπετρας, στα πλαίσια της δράσης του Νηπιαγωγείου «Σχολείο και Οικογένεια, μαζί για το παιδί».

Η ομιλία έγινε διαδικτυακά την Τρίτη 1 Μαρτίου 2022,  με θέμα «Όρια και παιδί: πώς και γιατί βάζουμε υγιή όρια» και ολοκληρώθηκε με επιτυχία καθώς ήταν μεγάλη η ανταπόκριση και το ενδιαφέρον των γονέων και εκπαιδευτικών του σχολείου.

Στα πλαίσια της ίδιας δράσης  θα υλοποιηθούν και άλλες ομιλίες σε συνεργασία με το νηπιαγωγείο, μέχρι το τέλος της σχολικής χρονιάς.