Λογοδοσία Δημοτικής Αρχής για το δίμηνο Μαρτίου -Απριλίου 2024

Με τον Γενικό  Διευθυντή  Πρωτογενή Τομέα της  Περιφέρειας Κρήτης κ. Κώστα Υψηλάντη συναντήθηκε
Σας προσκαλούμε, σήμερα Δευτέρα 22 Απριλίου 2024,και ώρα 12.30 μ.μ., σε

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΔΗΜΟΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ Ταχ.Δ/νση: Δημοκρατίας 31 Ταχ.Κώδικας: 72200 Ιεράπετρα Πληροφορίες: Τσικαλουδάκη Θεονύμφη Τηλέφωνο:      (28423) 40361 E-mail:  n.tsikaloudaki@0448.syzefxis.gov.gr Ιεράπετρα 19/04/2024                 Αριθμ. πρωτ.5331   ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΠΡΟΣ Τακτικά Μέλη Σκουλούδη Ανδρέα Τζώρτζη Εμμανουήλ   Χατζάκη Γεώργιο Κουγιουμουτζάκη Γεώργιο  Γουλιδάκη Ιωάννη      Πανταζή Αργύρη    Αναπληρωματικά μέλη      Γιακουμάκη Γεώργιο      Σπυριδάκη Μιχαήλ                          Παπαδάκη Νεκτάριο      Περακάκη Φωτεινή […]

Συνάντηση   με τους υδρονομείς του Δήμου για ενημέρωση
Σας προσκαλούμε σε τακτική συνεδρίαση της Δημοτικής Επιτροπής Παιδείας  που θα γίνει  τη  25η  Απριλίου 2024

Λογοδοσία Δημοτικής Αρχής για το δίμηνο Μαρτίου -Απριλίου 2024

ΝΟΜΟΣ ΛΑΣΙΘΙΟΥ
ΔΗΜΟΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ
Πληροφ.: Πρόεδρος Δ.Σ
Τηλ :  28423-40367
Ιεράπετρα   15/04/2024
Αριθμός πρωτ.: 4957

Α. Προς τον κ. Δήμαρχο

Β. Προς τους κ.κ. Δημοτικούς Συμβούλους:

1. Αϊβαλιώτη ΆνναΚουγιουμουτζάκη Γεώργιο
  2. Αντωνάκη  ΠέτροΜπαχλιτζανάκη Μιχαήλ
  3. Αστροπεκάκη ΚωνσταντίνοΠανταζή Αργύρη
  4. Αχλάτη ΜαρίναΠαπαδάκη Νεκτάριο
  5. Βογιατζή ΙωάννηΠερακάκη Φωτεινή
  6. Βρυγιωνάκη  ΕμμανουήλΣαρρή Παναγιώτη
  7. Γιακουμάκη ΓεώργιοΣκουλούδη Ανδρέα
  8. Γουλιδάκη ΙωάννηΣπυριδάκη Μιχαήλ
  9. Δασενάκη Κυριακή (Κική)Τζώρτζη Εμμανουήλ
10. Ζερβάκη ΕμμανουήλΧατζάκη Γεώργιο
11. Καλαντζάκη  Θεοδόσιο Χατζημαρκάκη Χρυσούλα (Χρύσα)
12. Καμινογιαννάκη  ΙωάννηΧρυσού Μαρία

Γ. Προς τον Πρόεδρο της Δημοτικής Κοινότητας Ιεράπετρας κ. Σκύβαλο Ιωάννη, με την παράκληση να ενημερώσει τα μέλη του συμβουλίου της Κοινότητας

Δ. Προς τους Προέδρους των Δημοτικών Κοινοτήτων του Δήμου Ιεράπετρας, με την παράκληση να ενημερώσουν τα μέλη των συμβουλίων τους

1. Αλεξάκη  Εμμανουήλ (Ρίζας)11. Παντελάκη  Αλέξανδρο  (Μύρτου)
2. Δαμασκηνάκη  Εμμανουήλ (Μουρνιών)12. Παπαδάκη Μαριάννα (Ορεινού)
3. Ζαχαρόπουλο  Βασίλειο  (Ανατολής)13. Παπαδάκη  Γεώργιο  (Σταυροχωρίου)
4. Καρτσακλή Μαρία (Μεσελέρων)14. Σιγανό  Νικόλαο  (Μύθων)
5. Κοκκινάκη Μαρία (Παχ. Άμμου)15. Σπυριδάκη  Νικόλαο  (Γδοχίων)
6. Κριτσωτάκη  Μιχαήλ (Χριστού)16. Ταμπακάκη  Εμμανουήλ (Μακρυλιάς)
7. Λαθουράκη  Εμμανουήλ (Αγ. Ιωάννη)17. Τσαμπανάκη  Εμμανουήλ (Αγ. Στεφάνου)
8. Μαργετάκη  Απόστολο  (Μεταξοχωρίου)18. Χριστάκη Γιάννα (Σχινοκαψάλων)
9. Μαυρή  Κωνσταντίνο   (Κάτω Χωριού)19. Ψυλλινάκη Ειρήνη (Καλαμαύκας)
10. Μεραμβελιωτάκη  Εμμανουήλ (Μαλών)20. Ψύλλο  Ιωάννη  (Καβουσίου)

Σας προσκαλούμε στις  26  Απριλίου 2024,ημέρα Παρασκευή και ώρα 19:00 σε ειδική, δημόσια συνεδρίαση, στην αίθουσα του Δημοτικού Συμβουλίου, με μοναδικό θέμα ημερήσιας διάταξης : «Λογοδοσία Δημοτικής Αρχής για το δίμηνο Μαρτίου –Απριλίου 2024», σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 67Α του Ν. 3852/2010, όπως προστέθηκε και ισχύει με το άρθρο 7 του Ν. 5056/2023.

Σας γνωρίζουμε ότι στην ημερήσια διάταξη της συνεδρίασης εγγράφονται υποχρεωτικά τα θέματα που επιθυμεί να θέσει κάθε δημοτικός σύμβουλος, τα οποία αφορούν στο έργο της δημοτικής αρχής, εφόσον έχουν κατατεθεί εγγράφως στο προεδρείο του δημοτικού συμβουλίου τρεις (3) ημέρες πριν από τη συνεδρίαση.

Παρακαλούμε όπως μέχρι τη Δευτέρα 22-04-2024 και ώρα 12:00 να καταθέσετε στη Γραμματεία του Δημοτικού Συμβουλίου, εγγράφως το θέμα που επιθυμείτε να θέσετε και αφορά στο έργο της δημοτικής αρχής.

Λεπτομέρειες σχετικά με τη διαδικασία και τον αριθμό των θεμάτων της ημερήσιας διάταξης δίνονται στη με αρ.98/ Αρ.Πρωτ.8182/26.01.2024 Εγκύκλιο του ΥΠ.ΕΣ., την οποία σας επισυνάπτουμε.

Ο Πρόεδρος  Δ.Σ.

Νικόλαος Τζουμάκας