Με τους Προέδρους των Δημοτικών Κοινοτήτων συναντήθηκε ο Δήμαρχος Ιεράπετρας

Σύσκεψη υπό την Υφυπουργό Εσωτερικών Βιβή Χαραλαμπογιάννη, τον Γενικό Γραμματέα Αιγαίου και Νησιωτικής

ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΥΔΡΕΥΣΗΣ ΑΡΔΕΥΣΗΣ ΑΠΟΧΕΤΕΥΣΗΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ Η  Διεύθυνση Ύδρευσης  Άρδευσης  Αποχέτευσης του Δήμου Ιεράπετρας ενημερώνει ότι λόγω σπασίματος στον κεντρικό αγωγό ύδρευσης θα παρουσιαστούν προβλήματα υδροδότησης σε αρκετές περιοχές, από  Νέα Ανατολή, Στόμιο έως και την πόλη της Ιεράπετρας.   Συνεργείο της Υπηρεσίας εργάζεται στο σημείο για την αποκατάσταση της ζημιάς.  Ευχαριστούμε για την κατανόηση. Ο […]

Τις υπηρεσίες τους προσέφεραν στο Νοσοκομείο Ιεράπετρας  19 Αμερικανοί φοιτητές Ιατρικών Επιστημών
«Νιώθουμε ιδιαίτερη χαρά όταν μαθητές με τους εκπαιδευτικούς τους μας επισκέπτονται και γεμίζουν με χαρά και χαμόγελα το Δημαρχείο»,
Ο  Δήμαρχος Εμμανουήλ Φραγκούλης συναντήθηκε με  τον πρόεδρο Κωστή Πανταζή και μέλη του Δ.Σ. του Επιστημονικού Συλλόγου Ελεύθερων Επαγγελματιών

Με τους Προέδρους των Δημοτικών Κοινοτήτων συναντήθηκε ο Δήμαρχος Ιεράπετρας

ΔΗΜΟΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ

ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

Συνάντηση με τους προέδρους των Δημοτικών Κοινοτήτων είχε πρόσφατα ο Δήμαρχος Ιεράπετρας κ. Εμμανουήλ Φραγκούλης με στόχο την ενημέρωσή τους για τις αρμοδιότητες και τα καθήκοντά τους. Παραβρέθηκαν η Γ.Γ. του Δήμου Μαρία Φραντζεσκάκη, Αντιδήμαρχοι και υπηρεσιακοί παράγοντες.

Σε δηλώσεις του ο Δήμαρχος Ιεράπετρας τόνισε: «Τα χωριά του Δήμου μας έχουν ιδιαίτερες ανάγκες και προβλήματα και σε συνεργασία με τους προέδρους και τα μέλη των συμβουλίων  θα εργαστούμε από κοινού για την αντιμετώπισή τους. Ήταν η πρώτη συνάντηση, προκειμένου οι πρόεδροι να ενημερωθούν για τις αρμοδιότητές τους και τον τρόπο επίλυσης των προβλημάτων. Υπάρχουν πρόεδροι που έχουν επανεκλεγεί στο παρελθόν οπότε έχουν εμπειρία, υπάρχουν όμως και νέοι που θα πρέπει να γνωρίσουν τις διαδικασίες. Προσωπικά εγώ, οι αντιδήμαρχοι, οι υπηρεσίες, θα είμαστε δίπλα τους σε ό,τι χρειαστούν».