Παγκόσμια ημέρα τρίτης ηλικίας (1 Οκτωβρίου)

Ο Δήμος Ιεράπετρας ανακοινώνει την πρόσληψη έξι (6) ατόμων ,  με σύμβαση εργασίας ιδιωτικού δικαίου
Ο Δήμος Ιεράπετρας ενημερώνει δημότες και επισκέπτες ότι το Δημοτικό Κατάστημα στη Δημοτική Ενότητα Μακρύ Γιαλού
Τις εκδηλώσεις μνήμης για την 81η  επέτειο του Ολοκαυτώματος και της καταστροφής των χωριών της Βιάννου
Εκδήλωση τιμής και μνήμης για την 81η   επέτειο του ολοκαυτώματος των Δυτικών Χωριών της Ιεράπετρας
Aποτελέσματα ΧΗΜΙΚΩΝ ΑΝΑΛΥΣΕΩΝ νερού ύδρευσης.

Παγκόσμια ημέρα τρίτης ηλικίας (1 Οκτωβρίου)

koinopolitia-1

ΚΟΙΝΩ.ΠΟΛΙΤΙ.Α                                                            Ιεράπετρα :  9/10/2020

ΔΗΜΟΥ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ                                                   (Κοινωνία – Πολιτισμός – Αλληλεγγύη)

Ταχ. Δ/νση: Δημοκρατίας 31 722 00 Ιεράπετρα

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

Με αφορμή την Παγκόσμια ημέρα τρίτης ηλικίας (1 Οκτωβρίου) οι εκπαιδευτικοί και  τα παιδιά του ΚΔΑΠ ΜΟΥΣΙΚΟΚΙΝΗΤΙΚΗΣ σε συνεργασία με τους υπεύθυνους του Κ.ΗΦ.Η, ετοίμασαν χειροποίητες κάρτες ευχών με ζωγραφιές των παιδιών και υφασμάτινες μάσκες για να διανεμηθούν στους ωφελούμενους ηλικιωμένους του Κ.Η.Φ.Η. Ιεράπετρας.

Τις μάσκες τις έφτιαξαν τα παιδιά δείχνοντας το αίσθημα ευθύνης που τα διακατέχει για την προστασία των ηλικιωμένων στους δύσκολους καιρούς που περνάμε.

Οι εργαζόμενοι του Κ.Η.Φ.Η. ανταπόδωσαν τα δώρα των παιδιών αφού τα ευχαρίστησαν για την επίσκεψη τους, εξηγώντας τους το σκοπό και την λειτουργία της δομής .

Να ευχαριστήσω την υπεύθυνη του ΚΔΑΠ Μουσικοκινητικής κ.Κυριακή Παντουβάκη για την εποικοδομητική της προσφορά στη δομή.

Σακαδάκη Μπαχλιτζανάκη Μαρία

Πρόεδρος ΝΠΔΔ ΚΟΙΝΩ.ΠΟΛΙΤΙ.Α