Πρόσκληση για τακτική συνεδρίαση της Δημοτικής Επιτροπής

Δημοσιεύτηκαν οι πίνακες κατάταξης, απορριπτέων και προσληπτέων που αφορούν τη με αριθμό πρωτ. 13294/29-8-2024 (ΑΔΑ:9Ο5ΝΩΡ8-7ΩΥ) της ΣΟΧ 4/2024
Με επιτυχία ολοκληρώθηκε η πρώτη συνεδρίαση της επιστημονικής και συμβουλευτικής επιτροπής για τη μελέτη
Στην  προσυνεδριακή  εκδήλωση που διοργάνωσε η Κεντρική Ένωση Δήμων Ελλάδος που έγινε  στο Ηράκλειο
Συνάντηση με τον Ενιαίο Αγροτικό Σύλλογο Ιεράπετρας είχε ο Δήμαρχος Εμμανουήλ Φραγκούλης

Πρόσκληση για τακτική συνεδρίαση της Δημοτικής Επιτροπής

Σας προσκαλούμε στις 07/10/2024, ημέρα Δευτέρα και ώρα 11:00 σε τακτική συνεδρίαση της Δημοτικής Επιτροπής Δήμου Ιεράπετρας που θα διεξαχθεί στο Δημοτικό Κατάστημα Δημοκρατίας 31 (Γραφείου Δημάρχου) στον 3ο όροφο για τη συζήτηση και λήψη αποφάσεων στα παρακάτω θέματα:

1Άσκηση παρέμβασης-ανταίτησης στο Μονομελές Εφετείο Ανατολικής Κρήτης (Υπόθεση καθορισμού προσωρινής τιμής μονάδας αποζημίωσης για απαλλοτρίωση υπέρ Ελλ. Δημοσίου) (Εισηγητής: Χατζάκης Γεώργιος).
2Μη άσκηση έφεσης κατά της υπ’ αρ. 694/2024 αποφάσεως του Μονομελούς Διοικητικού Πρωτοδικείου Ηρακλείου (Υπόθεση αγωγής Αποστόλου Ορφανογιαννάκη κλπ) (Εισηγητής: Χατζάκης Γεώργιος).
3Άσκηση ένστασης κατά αποφάσεων της Δ.ΥΠ.Α. (ανάκληση Προγραμμάτων ΝΘΕ ΕΚΟ)  (Εισηγητής: Χατζάκης Γεώργιος).
4Άσκηση προσφυγής κατά της με αριθμ. 03/17-09-2024 αποφάσεως του Λιμενάρχη Ιεράπετρας. (Εισηγητής: Χατζάκης Γεώργιος).
5Έγκριση  για την κίνηση διαδικασιών πρόσληψης ενός (1)  επιπλέον ατόμου με σχέση εργασίας ιδιωτικού δικαίου ορισμένου χρόνου πλήρους απασχόλησης για την κάλυψη των αναγκών καθαριότητας των εκπαιδευτικών δομών, από ίδια έσοδα του Δήμου Ιεράπετρας.(Εισηγητής: Χατζάκης Γεώργιος).

Ο Πρόεδρος της Δημοτικής Επιτροπής

Εμμανουήλ Φραγκούλης