Πρόσκληση σε  συνεδρίαση ΝΠΔΔ «ΣΧΟΛΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ Α/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΔΗΜΟΥ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ»

Η Ιεράπετρα εντάχθηκε  πλέον και επίσημα στην Ευρωπαϊκή Ομοσπονδία Ναπολεόντειων Πόλεων ως το τεσσαρακοστό έβδομο
Σε λίγες μέρες θα χτυπήσει το κουδούνι για τη νέα σχολική χρονιά και στο Κοινωνικό Παντοπωλείο του Δήμου Ιεράπετρας
Το Σύνολο Νυκτών & Τοξοτών Οργάνων Κρήτης παρουσιάζει τη μουσικοχορευτική παράσταση: "Καλήν Εσπέραν Αφεντάδες"
Συνεχίζονται οι εγγραφές στα Κέντρα Δημιουργικής Απασχόλησης (ΚΔΑΠ) του Δήμου Ιεράπετρας

Ιδιαίτερης σημασίας η σημερινή μέρα για την Ιεράπετρα καθώς το απόγευμα, σε ειδική τελετή, υπογράφεται το πρωτόκολλο ένταξης της πόλης, στην Ευρωπαϊκή Ομοσπονδία Ναπολεόντειων Πόλεων. Την εκδήλωση θα τιμήσει με την παρουσία του ο ιδρυτής και επίτιμος  πρόεδρος της Ομοσπονδίας και εξ αίματος συγγενής του Μεγάλου Ναπολέοντα κ. Κάρολος Βοναπάρτης,  ο οποίος  μαζί με τον […]

ΝΟΜΟΣ ΛΑΣΙΘΙΟΥ
ΔΗΜΟΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ
ΝΠΔΔ «ΣΧΟΛΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ Α/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΔΗΜΟΥ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ»
Ταχ.Δ/νση: Δημοκρατίας 31
Τ.Κ  72200
Τηλ.: 2842340366
Πληροφορίες: Εμμ. Χριστάκης
e-mail: athmschep@0448.syzefxis.gov.gr
Ιεράπετρα        16-5-2024
Αρ. πρωτ.           253
ΠΡΟΣ: κ.κ.
Αρβανίτη Βαϊα Βοσκοπούλη
Δέσποινα Καμινογιαννάκη
Ιωάννη Κορνιλάκη
Πετρούλα Κουτσελάκη
Ελένη Μπαρμπεράκη
Εμμανουήλ Περακάκη
Φωτεινή Ραπάνη
Φωτεινή Χατζάκη
Γεώργιο Χατζημαρκάκη
Χρύσα Χρυσού Μαρία

ΘΕΜΑ: Πρόσκληση σε  συνεδρίαση

Σας προσκαλούμε στις 21/5/2024, ημέρα Τρίτηκαι ώρα 13:30 σε τακτική συνεδρίαση της Σχολικής Επιτροπής Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης  Δήμου Ιεράπετρας που θα διεξαχθεί στο Δημοτικό Κατάστημα Δημοκρατίας 31 στην  αίθουσα συνεδριάσεων στον 1ο όροφο για τη συζήτηση και λήψη αποφάσεων  στα παρακάτω θέματα:

1. Έγκριση και ανάληψη δαπάνης πληρωμής τιμολογίων των:  ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΣΑΡΕΙΔΑΚΗΣ ΚΑΙ ΥΙΟΣ Ε.Ε, ΖΟΩΦΙΛΙΚΕΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙΣ ΣΧΟΛΕΙΩΝ ΙΔΡΥΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΟΡΓΑΝΙΣΜΩΝ, Ιωάννη Σαββάκη, ΧΑΛΕΠΗΣ Σ. & ΣΙΑ Ο.Ε.   και της εταιρίας ΔΗΜ. ΜΕΝ. ΜΠΡΟΚΟΣ & ΣΙΑ Ο.Ε., που αφορά προμήθεια  καθαριστικών σχολείων
  2. Εξέταση αίτησης αποδοχής δωρεάς  παιχνιδιών αυλής του  Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του 3ου Νηπιαγωγείου, προς το 3ο Νηπιαγωγείο.
  3. Εξέταση αίτησης αποδοχής  δωρεάς δύο ξύλινων κουζινών και δύο πάγκους εργασίας, παιχνίδια,    του  Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του 2ου Νηπιαγωγείου, προς το 2ο Νηπιαγωγείο.
  4. Εξέταση αίτηση Συλλόγου ΑΜΕΑ «Γεώργιος Σουργιαδάκης» για παραχώρηση χρήσης του 2ου δημοτικού σχολείου για τη δράση «Έλα στη θέση μου»
  5. Έγκριση Τεχνικής Έκθεσης για εργασίες συντήρησης πατώματος  στο 3ο Νηπιαγωγείο.
  6. Έγκριση και ανάληψη δαπάνης συντήρησης υδραυλικών εγκαταστάσεων σχολείων.
  7. Έγκριση και ανάληψη δαπάνης συντήρησης κήπων σχολείων.
  8. Έγκριση καταστροφής άχρηστου υλικού του 3ου Νηπιαγωγείου.

Εσωτ. διανομή:

1. Γραφείο κ. Δημάρχου

2. Γραφείο Τύπου

3. κ Γενική Γραμματέα                                                                                                                                      Η