Πρόσκληση σε τακτική συνεδρίαση της Δημοτικής Επιτροπής

Το Χαμόγελο του Παιδιού», ενόψει της νέας σχολικής χρονιάς, προσκαλεί φίλους και υποστηρικτές να επισκεφτούν
Η Επιτροπή Διαχείρισης του Κοινωνικού Παντοπωλείου Δήμου Ιεράπετρας, ο Συντονιστής Δημήτριος Μιχελάρος
Ο Πρόεδρος της Δημοτικής Επιτροπής Υγείας  Δήμου Ιεράπετρας
Από το Τμήμα  Προαγωγής της Δημόσιας Υγείας, Παιδείας, Δια Βίου Μάθησης,   και Αθλητισμού του Δήμου Ιεράπετρας ενημερώνουμε

Πρόσκληση σε τακτική συνεδρίαση της Δημοτικής Επιτροπής

Περακάκη Φωτεινή
Ζερβάκη Εμμανουήλ
Χρυσού Μαρία

Σε περίπτωση απουσίας σας παρακαλώ να ενημερώσετε τον αναπληρωτή σας.

ΘΕΜΑ: Πρόσκληση σε τακτική συνεδρίαση της Δημοτικής Επιτροπής.

Σας προσκαλούμε στις 22/05/2024, ημέρα Τετάρτη και ώρα 13:00 σε τακτική συνεδρίαση της Δημοτικής Επιτροπής Δήμου Ιεράπετραςπου θα διεξαχθεί στο Δημοτικό Κατάστημα Δημοκρατίας 31 (Γραφείου Δημάρχου) στον 3ο όροφο για τη συζήτηση και λήψη αποφάσεων στα παρακάτω θέματα:

1Τροποποίηση της αριθμ 4/2024 απόφαση της Δημοτικής Επιτροπής που αφορά τον ορισμό υπαλλήλων του Δήμου για τη γραμματειακή εξυπηρέτηση των οργάνων των δημοτικών κοινοτήτων.(Εισηγητής: Χατζάκης Γεώργιος).
2 Έγκριση  «Επιχειρησιακού Σχεδίου για την εξασφάλιση κοινόχρηστων και κοινοφελών χώρων-Ε.Σ.Ε.Κ.Κ του Δήμου Ιεράπετρας».(Εισηγητής: Τζώρτζης Εμμανουήλ).
3Έγκριση μετακίνησης του Δημάρχου στην Αθήνα.(Εισηγητής: Χατζάκης Γεώργιος).
4Έγκριση δαπάνης μετακίνησης του Αντιδημάρχου κ. Σκουλούδη Ανδρέα στο Κάιρο.(Εισηγητής: Χατζάκης Γεώργιος).
5Έγκριση Τεχνικών Προδιαγραφών & Καθορισμός των όρων διαγωνισμού για την «Προμήθεια Ηλεκτρολογικού Υλικού για τη Συντήρηση του Δημοτικού Φωτισμού» & «Προμήθεια Ηλεκτρολογικού Υλικού Ύδρευσης-Άρδευσης-Αποχέτευσης & Β.Κ.».(Εισηγητής: Χατζάκης Γεώργιος).
6Αποδοχή επιχορήγησης από το υπουργείο εσωτερικών πόσου 48.044,39€ για ναυαγοσωστική κάλυψη σε οργανωμένες ή μη παράλιες και τροποποίηση προϋπολογισμού.(Εισηγητής: Χατζάκης Γεώργιος).
72η  τροποποίηση  προϋπολογισμού οικονομικού έτους  2024.(Εισηγητής: Χατζάκης Γεώργιος).
8Μεταφορά στο Δήμο των υπολοίπων των τραπεζικών λογαριασμών και κλείσιμο αυτών των καταργούμενων ΝΠΔΔ(ν.5056-2023 α27).(Εισηγητής: Χατζάκης Γεώργιος).
9Εξειδίκευση πίστωσης επιστροφής παρακράτησης ειδικής εισφοράς αλληλεγγύης σύμφωνα με τις με αριθ. 20 και 21/2024 αποφάσεις του ειρηνοδικείου Ιεράπετρας.(Εισηγητής: Χατζάκης Γεώργιος).
10Έγκριση τεχνικών προδιαγραφών και καθορισμός των όρων διακήρυξης του ανοικτού ηλεκτρονικού διαγωνισμού για την Προμήθεια ανταλλακτικών  & Ελαστικών Οχημάτων και Μηχανημάτων Έργων Δήμου Ιεράπετρας  έτους 2024. (Εισηγητής: Χατζάκης Γεώργιος).
11Προγραμματισμός προσλήψεων έκτακτου προσωπικού έτους 2024 στους ΟΤΑ α΄ και β΄ βαθμού και στα ΝΠΙΔ αυτών». (Εισηγητής: Χατζάκης Γεώργιος).
12Πρόσληψη προσωπικού για το Πρόγραμμα επιχορήγησης για την απασχόληση 21.500 ανέργων ηλικίας 55 ετών και άνω της ΔΥΠΑ. (Εισηγητής: Χατζάκης Γεώργιος).

Ο Πρόεδρος της Δημοτικής Επιτροπής

Εμμανουήλ Φραγκούλης