Πρόσκληση σε τακτική συνεδρίαση της Δημοτικής Επιτροπής.

Η Ιεράπετρα εντάχθηκε  πλέον και επίσημα στην Ευρωπαϊκή Ομοσπονδία Ναπολεόντειων Πόλεων ως το τεσσαρακοστό έβδομο
Σε λίγες μέρες θα χτυπήσει το κουδούνι για τη νέα σχολική χρονιά και στο Κοινωνικό Παντοπωλείο του Δήμου Ιεράπετρας
Το Σύνολο Νυκτών & Τοξοτών Οργάνων Κρήτης παρουσιάζει τη μουσικοχορευτική παράσταση: "Καλήν Εσπέραν Αφεντάδες"
Συνεχίζονται οι εγγραφές στα Κέντρα Δημιουργικής Απασχόλησης (ΚΔΑΠ) του Δήμου Ιεράπετρας

Ιδιαίτερης σημασίας η σημερινή μέρα για την Ιεράπετρα καθώς το απόγευμα, σε ειδική τελετή, υπογράφεται το πρωτόκολλο ένταξης της πόλης, στην Ευρωπαϊκή Ομοσπονδία Ναπολεόντειων Πόλεων. Την εκδήλωση θα τιμήσει με την παρουσία του ο ιδρυτής και επίτιμος  πρόεδρος της Ομοσπονδίας και εξ αίματος συγγενής του Μεγάλου Ναπολέοντα κ. Κάρολος Βοναπάρτης,  ο οποίος  μαζί με τον […]

Πρόσκληση σε τακτική συνεδρίαση της Δημοτικής Επιτροπής.

ΘΕΜΑ: Πρόσκληση σε τακτική συνεδρίαση της Δημοτικής Επιτροπής.

Σας προσκαλούμε στις 11/06/2024, ημέρα Τρίτη και ώρα 09:00 σε τακτική συνεδρίαση της Δημοτικής Επιτροπής Δήμου Ιεράπετραςπου θα διεξαχθεί στο Δημοτικό Κατάστημα Δημοκρατίας 31 (Γραφείου Δημάρχου) στον 3ο όροφο για τη συζήτηση και λήψη αποφάσεων στα παρακάτω θέματα:

1Παραλαβή της μελέτης: «Μελέτη Περιβαλλοντικών Επιπτώσεων Αλιευτικού Καταφυγίου Ιεράπετρας» του Δ. Ιεράπετρας.(Εισηγητής: Τζώρτζης Εμμανουήλ).
2Παραλαβή της μελέτης: «Εκπόνηση μελετών για τη χωροθέτηση καταδυτικού πάρκου στο Δήμο Ιεράπετρας» του Δ. Ιεράπετρας.(Εισηγητής: Τζώρτζης Εμμανουήλ).
33η  τροποποίηση  προϋπολογισμού οικονομικού έτους  2024.(Εισηγητής: Χατζάκης Γεώργιος).
4Προσφυγή στη διαδικασία της Διαπραγμάτευσης χωρίς προηγούμενη δημοσίευση για τις Εργασίες Συντήρησης & Επισκευής Οχημάτων & Μηχανημάτων Δήμου Ιεράπετρας 2024 και ειδικότερα για την Ομάδα 4 (Εργασίες επισκευής και συντήρησης οργάνων ελέγχου ταχύτητας οχημάτων) και την Ομάδα 5 (Εργασίες επισκευής ελαστικών για όλα τα οχήματα του Δήμου), λόγω άγονου διαγωνισμού. (Εισηγητής: Χατζάκης Γεώργιος).
5Παραλαβή «Μελέτης Πράξης Αναλογισμού στην παραλία των  Φερμών» (Εισηγητής: Τζώρτζης Εμμανουήλ).

Ο Πρόεδρος της Δημοτικής Επιτροπής

Εμμανουήλ Φραγκούλης