Πρόσκληση σε τακτική συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής.

ΔΗΜΟΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ Το ΚΑΠΗ του Δήμου  Ιεράπετρας σας προσκαλεί στην έκθεση χειροτεχνίας που θα γίνει στο Στέκι Νεολαίας. Η έκθεση θα είναι ανοικτή από τις 10/05/24 έως τις 14/ 05/24 και ώρες 9:00 με 13:00 και 18:00 με 20:00. Στην έκθεση τα μέλη του ΚΑΠΗ θα παρουσιάσουν  έργα αγιογραφίας που δημιούργησαν με […]

Τον  ευρωβουλευτή Μανώλη Κεφαλογιάννη και εκ νέου υποψήφιο
Με τον ευρωβουλευτή της Ν.Δ.  Στέλιο Κυμπουρόπουλο και ξανά  υποψήφιο,
Tο Ενετικό Φρούριο «Καλέ» επισκέφθηκε ο Δήμαρχος Ιεράπετρας
Την πρόθεσή τους να συνεργαστούν για την ανάδειξη της περιοχής του Καβουσίου εξέφρασαν σε συνάντηση που

Πρόσκληση σε τακτική συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής.

ΔΗΜΟΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ

ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ.                                 Ιεράπετρα 30/06/2023

Ταχ.Δ/νση: Δημοκρατίας 31                                            Αριθμ, πρώτη. 8672

Ταχ.Κώδικας: 72200 Ιεράπετρα

Πληροφορίες: Τσικαλουδάκη Θεονύμφη

Τηλέφωνο:      (28423) 40361

Emailn.tsikaloudaki@0448.syzefxis.gov.gr

ΠΡΟΣ

Τακτικά Μέλη                                  Αναπληρωματικά μέλη

Χατζημαρκάκη Χρυσούλα.                         Αστροπεκάκη Κων/νο

Ασπραδάκη Γεώργιο                                 Μπινιχάκη   Ευάγγελο

Βρυγιωνάκη Εμμανουήλ                            Πετρά  Αντώνιο

Μαστοράκη  Πέτρο

Κουγιουμουτζάκη Γεώργιο

Πανταζή Αργύρη

Σε περίπτωση απουσίας σας παρακαλώ να ενημερώστε τον αναπληρωτή σας.

ΘΕΜΑ: Πρόσκληση σε τακτική συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής.

Σας προσκαλούμε στις 04/07/2023, ημέρα Τρίτη και ώρα 10:00 σε τακτική συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής Δήμου Ιεράπετρας που θα διεξαχθεί στο Δημοτικό Κατάστημα Δημοκρατίας 31 στην μικρή αίθουσα (δίπλα στην αίθουσα θεάτρου) στον 1ο όροφο για τη συζήτηση και λήψη αποφάσεων στα παρακάτω θέματα:

1 Έγκριση μετακίνησης του οχήματος με αρ. κυκλοφορίας ΚΗΗ4025 εκτός ορίων Περιφερειακής Ενότητας Λασιθίου. (Εισηγήτρια: Μαρία Ρουμελιωτάκη)
2 Έγκριση πρακτικού 2 της Επιτροπής Διαγωνισμού για το έργο: «Κατασκευή γηπέδων αντισφαίρισης στον Δήμο Ιεράπετρας» (Εισηγητής: Γιώργος Ασπραδάκης).
3 Έγκριση μετακίνησης του οχήματος με αρ. κυκλοφορίας  ΚΗH – 4934  εκτός ορίων Περιφερειακής Ενότητας Λασιθίου. (Εισηγήτρια: Μαρία Ρουμελιωτάκη)
4 Τροποποίηση προϋπολογισμού Δήμου Ιεράπετρας οικονομικού έτους 2023.  (Εισηγήτρια: Χρύσα Χατζημαρκάκη)
5 Τροποποίηση προϋπολογισμού που αφορά στην Πράξη «Ανοικτό Κέντρο Εμπορίου Ιεράπετρας». (Εισηγήτρια: Χρύσα Χατζημαρκάκη)
6 Έγκριση πρακτικού ελέγχου δικαιολογητικών συμμετοχής, τεχνικής – οικονομικής προσφοράς και δικαιολογητικών κατακύρωσης για την ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ & ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ ΚΗΠΟΥΡΙΚΗΣ (διαπραγμάτευση χωρίς προηγούμενη δημοσίευση Υποέργο 2 Ανοιχτό Κέντρο Εμπορίου).(Εισηγήτρια: Χρύσα Χατζημαρκάκη)