Πρόσληψη (28) είκοσι οκτώ υδρονομέων

Στις 09/05/2024, ημέρα Πέμπτη και ώρα 13:00
Η Υπηρεσία Καθαριότητας ενημερώνει τους δημότες ότι την Κυριακή του Πάσχα καθώς επίσης και την Τρίτη
Το ΚΑΠΗ του Δήμου επισκέφθηκε ο Δήμαρχος Ιεράπετρας  Εμμανουήλ Φραγκούλης συνοδευόμενος

ΔΗΜΟΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ Για τη δωρεά της συσκευής αντιμετώπισης πνιγμού  που θα χρησιμοποιηθεί σε ώρα ανάγκης στον βρεφονηπιακό σταθμό Μακρύ Γιαλού του Δήμου Ιεράπετρας είμαστε ευγνώμονες και ευχαριστούμε θερμά το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του δημοτικού σχολείου Μακρύ Γιαλού και τους εκπαιδευτικούς που είχαν την πρωτοβουλία και το συντονισμό. Επίσης ευχαριστούμε θερμά […]

Απόφαση προληπτικής απαγόρευσης διέλευσης, παραμονής και κυκλοφορίας προσώπων και οχημάτων, σε περιοχές NATURA,

Πρόσληψη (28) είκοσι οκτώ υδρονομέων

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ-ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Σας ανακοινώνουμε την πρόσληψη (28) είκοσι οκτώ υδρονομέων για τη Δημοτική Ενότητα Ιεράπετρας και για την θερινή αρδευτική περίοδος από 01/04/2023 έως και 31/12/2023.

Συγκεκριμένα:

Α) Δημοτική Ενότητα Ιεράπετρας.

1. Κοινότητα Αγίου Ιωάννη : Τρεις (3) Υδρονομείς με πλήρη απασχόληση (40 ώρες την εβδομάδα), ένας για κάθε αρδευτικό τομέα:
  • Αρδευτικός Τομέας Ορεινής περιοχής,
  • Αρδευτικός Τομέας Φέρμων και Αγιάς Φωτιάς,
  • Αρδευτικός Τομέας Κουτσουναρίου- Καθαράδες.

1. Κοινότητα Ανατολής : Δύο (2) Υδρονομείς με μερική απασχόληση (30 ώρες την εβδομάδα).
  • Ο πρώτος για τους αρδευτικούς τομείς :Δρυγιών, Περβόλια Ανατολής, Σοχόρες, Καρκάσα-Πλατανιάς και Κουτσογιάννη – Κολυμπαράς-Γούρνα.
  • Ο δεύτερος για τους αρδευτικούς τομείς: Καλογέρων και Σκίνου-Μπαμπακιάς Λάκκος και Ανδρωνάς.

1. Κοινότητα Γδοχίων: Ένας (1) Υδρονομέας με μερική απασχόληση (33 ώρες την εβδομάδα), για τον αρδευτικό τομέα Γδοχίων.

1. Κοινότητα Κάτω Χωριού: Δύο (2) Υδρονομείς με πλήρη απασχόληση (40 ώρες την εβδομάδα). Ένας για κάθε αρδευτικό τομέα:
  • Αρδευτικός Τομέας Κεφάλας ,
  • Αρδευτικός Τομέας Κεφαλοβρυσίου -Μεγάλης Βρύσης-Κλώρου-Κοκκινόνυχου.

1. Κοινότητα Μακρυλιάς: Ένας (1) Υδρονομέας με μερική απασχόληση ( 26 ώρες την εβδομάδα) για όλους τους αρδευτικούς Τομείς.
  • Αρδευτικός Τομέας Κεφαλοβρύσι και Σταυρακιώτη
  • Αρδευτικός Τομέας Κουτσουνάρι
  • Αρδευτικός Τομέας Πηγών Μαλαύρας

1. Κοινότητα Μαλών: Τρείς (3) Υδρονομείς με μερική απασχόληση (32 ώρες την εβδομάδα έκαστος).
  • Ο πρώτος για τον αρδευτικό τομέα Ρετικού
  • Ο δεύτερος για τους αρδευτικούς τομείς Φλέγας – Λατζούρου – Βρυσιδίων και Πατέλας
  • Ο τρίτος για τους αρδευτικούς τομείς Κουτσουνάρας, Τεριών, Κεντρικής Βρύσης, Χαλαύρων, και Μέσονα – Κακοπέρατου.

1. Κοινότητα Μεσελέρων: Ένας (1) Υδρονομέας με μερική απασχόληση ( 26 ώρες την εβδομάδα)  για τους αρδευτικούς τομείς:
  • Αρδευτικός τομέας Μεσελέρων
  • Αρδευτικός τομέας Πάνω Κόρακα
  • Αρδευτικός τομέας Πρίνος.

1. Κοινότητα Μεταξοχωρίου: Ένας (1) Υδρονομέας με μερική απασχόληση (7 ώρες την εβδομάδα) για τον αρδευτικό τομέα Μεταξοχωρίου.

1. Κοινότητα Μουρνιών: Ένας (1) Υδρονομέας με πλήρη απασχόληση (40 ώρες την εβδομάδα) για τους  αρδευτικούς  τομείς : Μουρνιών και Άνω Σύμης.

1. Κοινότητα Μύθων: Ένας (1) Υδρονομέας με πλήρη απασχόληση (40 ώρες την εβδομάδα) για τον αρδευτικό τομέα Μύθων.

1. Κοινότητα Ρίζας: Ένας (1) Υδρονομέας με μερική απασχόληση (26 ώρες την εβδομάδα) για τον αρδευτικό τομέα Ρίζας.

1. Κοινότητα Χριστού: Τρείς (3) Υδρονομείς με μερική απασχόληση:
  • Ο πρώτος για τους αρδευτικούς τομείς Σπηλιάρας, πηγής Αγίας Παρασκευής, πηγής Πλατανιά και Κάτω Σαρακίνας με μερική απασχόληση  (23 ώρες την εβδομάδα).
  • Ο δεύτερος για τους αρδευτικούς τομείς πηγής Μάνας και πηγής Γεωργαλούς με μερική απασχόληση (10 ώρες την εβδομάδα)
  • Ο τρίτος για τους αρδευτικούς τομείς πηγής Καράς Σελακάνου, πηγής Αγίου Ευσταθίου Σελακάνου, πηγής Κάτω Φλέγας Σελακάνου και πηγής Μαθοκοτσανών με μερική απασχόληση (10 ώρες την εβδομάδα).

1. Οικισμός Σταυρού: Ένας (1) Υδρονομέας με μερική απασχόληση (4 ώρες την εβδομάδα) για τον αρδευτικό τομέα Σταυρού.

Β) Δημοτική Ενότητα Μακρύ Γιαλού:

1. Κοινότητα Σχινοκαψάλων : Ένας (1) Υδρονομέας για το χωριό και την παραλία με πλήρη απασχόληση (40 ώρες την εβδομάδα).

1. Κοινότητα Ορεινού: Δύο (2) Υδρονομείς ένας για το χωριό και ένας για την παραλία με πλήρη απασχόληση (40 ώρες την εβδομάδα, έκαστος).

1. Κοινότητα Σταυροχωρίου : Δύο (2) Υδρονομείς.
  • Ο πρώτος για τον αρδευτικό τομέα Αρκαλές-Πέρα Μεράς με πλήρη απασχόληση (40 ώρες την εβδομάδα).
  • Ο δεύτερος για τον αρδευτικό τομέα Πέρα Βρύση-Πετράς με μερική απασχόληση (20 ώρες την εβδομάδα).

1. Κοινότητα Αγίου Στεφάνου : Δύο (2) Υδρονομείς .
  • Ο πρώτος για τον αρδευτικό τομέα του χωριού με μερική απασχόληση (20 ώρες την εβδομάδα).
  • Ο δεύτερος για τον αρδευτικό τομέα Μακρύ Γιαλού (παραλία) με πλήρη απασχόληση (40 ώρες την εβδομάδα).

Οι ενδιαφερόμενοι καλούνται να συμπληρώσουν την αίτηση με τα προβλεπόμενα από το άρθρο 6 του από 28-3/15-4-57 Β.Δ. σχετικά δικαιολογητικά και να την υποβάλουν είτε ηλεκτρονικά (ddyierapetras@0448.syzefxis.gov.gr), είτε αυτοπροσώπως, είτε με άλλο εξουσιοδοτημένο από αυτούς πρόσωπο, εφόσον η εξουσιοδότηση φέρει την υπογραφή τους θεωρημένη από δημόσια αρχή, είτε ταχυδρομικά με συστημένη επιστολή, στα γραφεία της υπηρεσίας μας στην ακόλουθη διεύθυνση:

Δήμος Ιεράπετρας, Δημοκρατίας 31, Τ. Κ. 72200 Ιεράπετρα, απευθύνοντάς την στο Τμήμα Ανθρώπινου Δυναμικού και Διοικητικής Μέριμνας).

Προθεσμία υποβολής των αιτήσεων από την επομένη της τοιχοκόλλησης της παρούσης στο κατάστημα του Δήμου συγκεκριμένα από 12/04/2023 έως και 21/04/2023.

Για περισσότερες πληροφορίες οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να απευθύνονται στο Τμήμα Ανθρώπινου Δυναμικού & Διοικητικής Μέριμνας του Δήμου Ιεράπετρας  τηλ. 2842340331, 2842340362 και 2842340364 καθώς και στις κατά τόπους αρμόδιες Τοπικές Κοινότητες.

Aίτηση

Υπεύθηνη Δήλωση