Συγκροτήθηκε σε Σώμα το νέο Διοικητικό Συμβούλιο του Δημοτικού Λιμενικού Ταμείου Ιεράπετρας

Ο Δήμος Ιεράπετρας ενημερώνει δημότες και επισκέπτες ότι το Δημοτικό Κατάστημα στη Δημοτική Ενότητα Μακρύ Γιαλού
Τις εκδηλώσεις μνήμης για την 81η  επέτειο του Ολοκαυτώματος και της καταστροφής των χωριών της Βιάννου
Εκδήλωση τιμής και μνήμης για την 81η   επέτειο του ολοκαυτώματος των Δυτικών Χωριών της Ιεράπετρας
Aποτελέσματα ΧΗΜΙΚΩΝ ΑΝΑΛΥΣΕΩΝ νερού ύδρευσης.
Το Χαμόγελο του Παιδιού», ενόψει της νέας σχολικής χρονιάς, προσκαλεί φίλους και υποστηρικτές να επισκεφτούν

Ιεράπετρα 09.12.2019

Δελτίο Τύπου

[dropcap]Σ[/dropcap]ήμερα, Δευτέρα 9 Δεκεμβρίου 2019, συγκροτήθηκε σε Σώμα το νέο Διοικητικό Συμβούλιο του Δημοτικού Λιμενικού Ταμείου Ιεράπετρας, όπως αυτό προέκυψε ύστερα από τη με αρ. 253/2019 απόφαση του Δημοτικού Συμβουλίου Ιεράπετρας.

Tο νέο Δ.Σ. συνεχίζει τις σημαντικές πρωτοβουλίες για όλα τα εκκρεμή ζητήματα που απασχολούν το Λιμενικό Ταμείο, δίνοντας ιδιαίτερη έμφαση στην υλοποίηση και στο σχεδιασμό έργων που θα διευκολύνουν τη ζωή όλων των πολιτών και ειδικότερα των επαγγελματιών και ερασιτεχνών αλιέων, αλλά και όσων δραστηριοποιούνται στον τομέα του τουρισμού.

limeniko-tameio

Το Δημοτικό Λιμενικό Ταμείο συνεχίζει δυναμικά το έργο του έχοντας ως άμεση προτεραιότητα την επέκταση των ΧΖΛ, την συντήρηση και βελτίωση των υφιστάμενων, αλλά και την δημιουργία νέων λιμενικών εγκαταστάσεων, το καταδυτικό  πάρκο, καθώς επίσης την υλοποίηση των έργων των ολοκληρωμένων μελετών μέσω χρηματοδοτικών προγραμμάτων.

Γραφείο Τύπου
Δήμου Ιεράπετρας