Συνεχίζονται οι εγγραφές στα ΚΔΑΠ του Δήμου Ιεράπετρας

Το Χαμόγελο του Παιδιού», ενόψει της νέας σχολικής χρονιάς, προσκαλεί φίλους και υποστηρικτές να επισκεφτούν
Η Επιτροπή Διαχείρισης του Κοινωνικού Παντοπωλείου Δήμου Ιεράπετρας, ο Συντονιστής Δημήτριος Μιχελάρος
Ο Πρόεδρος της Δημοτικής Επιτροπής Υγείας  Δήμου Ιεράπετρας
Από το Τμήμα  Προαγωγής της Δημόσιας Υγείας, Παιδείας, Δια Βίου Μάθησης,   και Αθλητισμού του Δήμου Ιεράπετρας ενημερώνουμε

Συνεχίζονται οι εγγραφές στα ΚΔΑΠ του Δήμου Ιεράπετρας

Συνεχίζονται οι εγγραφές στα Κέντρα Δημιουργικής Απασχόλησης (ΚΔΑΠ)  του Δήμου Ιεράπετρας

Σας ενημερώνουμε ότι από την έκδοση των οριστικών αποτελεσμάτων έως και την Τρίτη 10 Σεπτεμβρίου 2024, κατόπιν παράτασης,  όσοι έχουν λάβει voucher από την ΕΕΤΑΑ για εγγραφή παιδιού σε Κέντρα Δημιουργικής Απασχόλησης Παιδιών (ΚΔΑΠ Ιεράπετρας / ΚΔΑΠ Μακρύ Γιαλού /ΚΔΑΠ – ΜΕΑ του Δήμου Ιεράπετρας), θα έχουν τη δυνατότητα να υποβάλλουν αίτηση μαζί με τα απαραίτητα συνοδευτικά δικαιολογητικά.

Για εγγραφή παιδιού σε ΚΔΑΠ (Κέντρα Δημιουργικής Απασχόλησης), οι ενδιαφερόμενοι που  έχουν λάβει voucher από την ΕΕΤΑΑ, θα πρέπει να προσέλθουν στο πρωτόκολλο του Δήμου Ιεράπετρας    (Δημοκρατίας 31, ισόγειο) τις εργάσιμες ημέρες (Δευτέρα έως Παρασκευή)  και ώρες από 09:00 έως 14:00, προσκομίζοντας:

1.         Την αίτηση

2.         Το voucher που έλαβαν

3.         Τη βεβαίωση μορίων, το επιπλέον έγγραφο που συνοδεύει το voucher στην οποία εμφανίζονται επακριβώς τα μόρια που έλαβαν

Όσοι  δεν έχουν λάβει voucher αλλά ο φάκελός τους είναι πλήρης και ενδιαφέρονται για εγγραφή σε ΚΔΑΠ, πρέπει να προσκομίσουν εκτυπωμένη τη βεβαίωση από την ιστοσελίδα της ΕΕΤΑΑ ότι ο φάκελός τους είναι πλήρης μαζί με τα παραπάνω δικαιολογητικά.

Πληροφορίες στα τηλέφωνα: 28420 22200, 28420 24300.