Απόφαση προληπτικής απαγόρευσης διέλευσης, παραμονής και κυκλοφορίας προσώπων και οχημάτων, σε περιοχές NATURA,

ΠΑΣΧΑΛΙΝΕΣ ΕΥΧΕΣ ΔΗΜΑΡΧΟΥ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΦΡΑΓΚΟΥΛΗ

Με τον Βουλευτή Επικρατείας  του ΠΑΣΟΚ - ΚΙΝΑΛ Δουδωνή Παναγιώτη, τη Βουλευτή Λασιθίου Κατερίνα Σπυριδάκη
Σας ανακοινώνουμε την πρόσληψη δύο (2) υδρονομέων για τη Δημοτική Ενότητα Ιεράπετρας για την θερινή αρδευτική περίοδο από 01-04-2024 έως και 31-12-2024.
Με τον Γενικό  Διευθυντή  Πρωτογενή Τομέα της  Περιφέρειας Κρήτης κ. Κώστα Υψηλάντη συναντήθηκε

Ιεράπετρα :   4-4-2024

ΝΟΜΟΣ ΛΑΣΙΘΙΟΥ

ΔΗΜΟΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ

ΓΝΩΣΤΟΠΟΙΗΣΗ

ΘΕΜΑ: Εκπόνηση Μελέτης (Τ.Χ.Σ)  με τίτλο « ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΛΕΟΔΟΜΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ ΔΗΜΟΥ ΒΙΑΝΝΟΥ(ΔΕ ΒΙΑΝΝΟΥ)-ΔΗΜΟΥ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ (ΔΕ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ –  ΔΕ ΜΑΚΡΥ ΓΙΑΛΟΥ»  του προγράμματος πολεοδομικών μεταρρυθμίσεων «Κωνσταντίνος Δοξιάδης»

Σχετ.:  Η   με  άρ. Πρωτ.ΤΕΕ 23085/01.08.2023 Σύμβαση (ΑΔΑΜ23SYMV013208275 2023-08-03 & η με αρ.πρωτ. 24263/16-08-2023 τροποποίηση αυτής  (ΑΔΑΜ 23SYMV013327428 2023—08-31)   της μελέτης  με τίτλο « ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΛΕΟΔΟΜΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ ΔΗΜΟΥ ΒΙΑΝΝΟΥ(ΔΕ ΒΙΑΝΝΟΥ)-ΔΗΜΟΥ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ (ΔΕ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ –  ΔΕ ΜΑΚΡΥ ΓΙΑΛΟΥ»

Σας γνωστοποιούμε την  εκπόνηση  της Μελέτης ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΛΕΟΔΟΜΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ ΔΗΜΟΥ ΒΙΑΝΝΟΥ (ΔΕ ΒΙΑΝΝΟΥ)ΔΗΜΟΥ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ (ΔΕ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ- ΔΕ ΜΑΚΡΥ ΓΙΑΛΟΥ»  και καλούνται σύμφωνα με την παρ. ε της παρ 1 του άρθρου 5 του Π.Δ 90/2018 (ΦΕΚ 162/Α/2018) οι  αρμόδιες Τοπικές, Περιφερειακές ή Κεντρικές   Υπηρεσίες των Υπουργείων Οικονομικών, Ανάπτυξης και Ανταγωνιστικότητας, Πολιτισμού και Αθλητισμού, Τουρισμού , Υποδομών και Μεταφορών , Αγροτικής Ανάπτυξης και Τροφίμων ,  πολίτες καθώς και κάθε άλλος Σύλλογος – Φορέας  Τεχνικού, Πολιτιστικού  και Περιβαλλοντικού   χαρακτήρα   που δραστηριοποιείται στην περιοχή του εκπονούμενου Τ.Χ.Σ. Δήμου Ιεράπετρας   να υποβάλουν στον  Δήμο Ιεράπετρας ή την εκάστοτε αρμόδια υπηρεσία τυχόν υπάρχοντα σχετικά προγράμματα των φορέων τους ή  απόψεις τους εντός δύο (2) μηνών προκειμένου να αναδειχτούν και να εντοπισθούν οι  αναπτυξιακές   δυνατότητες όλων των περιοχών του Δήμου Ιεράπετρας.

Η συμμετοχή  όλων με προτάσεις,  αποτελεί απαραίτητη προϋπόθεση για την οριστική διαμόρφωση  των στόχων που πρέπει να επιτευχθούν μέσω του Τ.Χ.Σ.

Ο ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ

ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΦΡΑΓΚΟΥΛΗΣ