Ψήφισμα Δημοτικού Συμβουλίου στη μνήμη του Νικολάου Χαραλαμπάκη

Με τον Γενικό  Διευθυντή  Πρωτογενή Τομέα της  Περιφέρειας Κρήτης κ. Κώστα Υψηλάντη συναντήθηκε
Σας προσκαλούμε, σήμερα Δευτέρα 22 Απριλίου 2024,και ώρα 12.30 μ.μ., σε

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΔΗΜΟΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ Ταχ.Δ/νση: Δημοκρατίας 31 Ταχ.Κώδικας: 72200 Ιεράπετρα Πληροφορίες: Τσικαλουδάκη Θεονύμφη Τηλέφωνο:      (28423) 40361 E-mail:  n.tsikaloudaki@0448.syzefxis.gov.gr Ιεράπετρα 19/04/2024                 Αριθμ. πρωτ.5331   ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΠΡΟΣ Τακτικά Μέλη Σκουλούδη Ανδρέα Τζώρτζη Εμμανουήλ   Χατζάκη Γεώργιο Κουγιουμουτζάκη Γεώργιο  Γουλιδάκη Ιωάννη      Πανταζή Αργύρη    Αναπληρωματικά μέλη      Γιακουμάκη Γεώργιο      Σπυριδάκη Μιχαήλ                          Παπαδάκη Νεκτάριο      Περακάκη Φωτεινή […]

Συνάντηση   με τους υδρονομείς του Δήμου για ενημέρωση
Σας προσκαλούμε σε τακτική συνεδρίαση της Δημοτικής Επιτροπής Παιδείας  που θα γίνει  τη  25η  Απριλίου 2024

Ψήφισμα Δημοτικού Συμβουλίου στη μνήμη του Νικολάου Χαραλαμπάκη

Το Δημοτικό Συμβούλιο Ιεράπετρας, μετά το άγγελμα του θανάτου του συντοπίτη μας Νικολάου Χαραλαμπάκη, πρώην αυτοδιοικητικού, επιφανούς μέλους της κοινωνίας μας και πρωτοπόρου στον τομέα της αγροτικής ανάπτυξης του τόπου, συνήλθε σήμερα 11 Απριλίου 2024 σε έκτακτη, δια περιφοράς συνεδρίαση και αποφάσισε ομόφωνα:

1. Εκδίδει το παρόν συλλυπητήριο Ψήφισμα σε ένδειξη πένθους και ελάχιστου φόρου τιμής, για το θάνατο του εκλιπόντος.
  2. Εκφράζει τη βαθιά θλίψη του και τα ειλικρινή συλλυπητήρια του Δημάρχου και των μελών του Δημοτικού Συμβουλίου στους οικείους του.
  3. Να παραστεί αντιπροσωπεία του Δημοτικού Συμβουλίου Ιεράπετρας κατά την τέλεση της εξοδίου ακολουθίας του.
  4. Να δοθεί το όνομά του σε οδό της πόλης, ως αναγνώριση της πολύπλευρης προσφοράς του.
  5. Να αναγνωστεί το παρόν Ψήφισμα στη νεκρώσιμη ακολουθία και να επιδοθεί στην οικογένεια του εκλιπόντος.
  6. Να δημοσιευτεί το παρόν Ψήφισμα στα Μέσα Μαζικής Ενημέρωσης.

Ο Δήμαρχος Ιεράπετρας

Εμμανουήλ Φραγκούλης

Ο Πρόεδρος Δ.Σ                                                       Η Γραμματέας

Νικόλαος Τζουμάκας                                             Κυριακή Δασενάκη