19 Μαρτίου, 2014

Ψήφισμα Δ.Σ Ιεράπετρας «..απόλυτη εναντίωσή μας στην εγκατάσταση ΒΑΠΕ στον ορεινό όγκο της Θρυπτής…»

Ομόφωνο Ψήφισμα του Δημοτικού Συμβουλίου Ιεράπετρας : «Δηλώνουμε την απόλυτη εναντίωσή μας στην εγκατάσταση ΒΑΠΕ στον ορεινό όγκο της Θρυπτής Απαιτούμε, όλοι ενωμένοι, την άμεση και οριστική απομάκρυνση του ανεμολογικού ιστού ....»

Έκδοση Ψηφίσματος Δ.Σ Ιεράπετρας για ολοκληρωμένη λειτουργία της δημόσιας Υγείας (ΕΟΠΥΥ κλπ)

Ομόφωνο Ψήφισμα του Δημοτικού Συμβουλίου Ιεράπετρας : «συμπαρατάσσεται με τις διεκδικήσεις για ολοκληρωμένη λειτουργία της δημόσιας Υγείας, χωρίς περικοπές και αλλαγές που υποβαθμίζουν τις παρεχόμενες υπηρεσίες υγείας προς τους πολίτες»

Διαγωνισμός : «Κέντρο πληροφόρησης ανθρωπογενούς περιβάλλοντος στον οικισμό Ανατολής Δ. Ιεράπετρας »

Δημόσιος ανοικτός διαγωνισμός για το έργο : «Κέντρο πληροφόρησης ανθρωπογενούς περιβάλλοντος στον οικισμό Ανατολής Δ. Ιεράπετρας ». Προϋπολογισμός 32.000,00 με ΦΠΑ. Ο διαγωνισμός θα διενεργηθεί στις 15-4-2014

Διαγωνισμός : Προμήθεια τροφίμων Δήμου και ΚΟΙΝΩ.ΠΟΛΙΤΙ.Α Ιεράπετρας έτους 2014

Ανοικτός διαγωνισμός για την προμήθεια τροφίμων Δήμου Ιεράπετρας και Ν.Π.Δ.Δ. Δήμου Ιεράπετρας (Ν.Π.Δ.Δ.ΚΟΙΝΩ.ΠΟΛΙΤΙ.Α Ιεράπετρας) έτους 2014. Προϋπολογισμός 148.449,65 €. Ο διαγωνισμός θα γίνει 11.04.2014 ημέρα Παρασκευή

Διαγωνισμός : «Κέντρο πληροφόρησης φυσικού περιβάλλοντος στον οικισμό Καλαμαύκας Δ.Ιεράπετρας»

Δημόσιος ανοικτός διαγωνισμός για το έργο : «Κέντρο πληροφόρησης φυσικού περιβάλλοντος στον οικισμό Καλαμαύκας Δ.Ιεράπετρας». Προϋπολογισμός 88.000,00 € με ΦΠΑ. Ο διαγωνισμός θα διενεργηθεί στις 8-4-2014

Διαγωνισμός : Ολοκληρωμένη παρέμβαση εξοικονόμησης ενέργειας στο Δημοτικό Φωτισμό

Δημόσιος ανοικτός διαγωνισμός για την προμήθεια : «Ολοκληρωμένη παρέμβαση εξοικονόμησης ενέργειας στο Δημοτικό Φωτισμό». Προϋπολογισμός 210.000,00 € με ΦΠΑ. Ο διαγωνισμός θα διενεργηθεί στις 14/4/2014

Εορταστικό Πρόγραμμα Εθνικής Επετείου 25ης Μαρτίου 1821

Ο Δήμαρχος και το Δημοτικό Συμβούλιο του Δήμου Ιεράπετρας σας καλούν να συμμετάσχετε στις εορταστικές εκδηλώσεις για την Εθνική Επέτειο της 25ης Μαρτίου 1821. Οι εκδηλώσεις θα πραγματοποιηθούν από 23 έως 25 Μαρτίου 2014.

Συνεδρίαση της Δημοτικής Επιτροπής Παιδείας Δήμου Ιεράπετρας στις 21.03.2014

Πρόσκληση ((04/17.03.2014) για συνεδρίαση της Δημοτικής Επιτροπής Παιδείας του Δήμου Ιεράπετρας στις 21 Μαρτίου 2014 ημέρα Παρασκευή και ώρα 11.00 . Πίνακας των οκτώ (08) θεμάτων προς συζήτηση.