10 Απριλίου, 2014

Συνεδρίαση της Επιτροπής Ποιότητας Ζωής του Δήμου Ιεράπετρας στις 14.04.2014

Πρόσκληση για δημόσια συνεδρίαση της Επιτροπής Ποιότητας Ζωής του Δήμου Ιεράπετρας στις 14.04.2014, ημέρα Δευτέρα ώρα 11:30 στην αίθουσα συσκέψεων του Δήμου . Πίνακας των τριών (03) θεμάτων για συζήτηση.

Ανακοίνωση της Διεύθυνσης Οικονομικών Υπηρεσιών για διεξαγωγή κλήρωσης μελών επιτροπών 11.04.14

Η Διεύθυνση Οικονομικών Υπηρεσιών την Παρασκευή 11/04/2014, ώρα 09:00 π.μ. θα διεξάγει κλήρωση για την ανάδειξη των τακτικών και αναπληρωματικών μελών, για Επιτροπή Ασφάλισης μεταφορικών μέσων και μηχανημάτων.

Δελτίο Τύπου : Συμμετοχή στην 2η παγκρήτια έκθεση «ΚΡΗΤΗ: Η Μεγάλη Συνάντηση»

Πραγματοποιήθηκε από 28-31 Μαρτίου η 2η παγκρήτια έκθεση «ΚΡΗΤΗ: Η Μεγάλη Συνάντηση», στον πολυχώρο ΤΕΧΝΟΠΟΛΙΣ στην Αθήνα, στην οποία συμμετείχε με εξαιρετική επιτυχία και ο Δήμος Ιεράπετρας

Δελτίο Τύπου : Έργα ανάπλασης Αγίου Ιωάννη – Σχινοκαψάλων

Τα έργα ανάπλασης των οικισμών Αγίου Ιωάννη και Σχινοκαψάλων επισκέφθηκε ο Δήμαρχος Ιεράπετρας κ. Αναστασάκης. Στον Άγιο Ιωάννη γίνεται ανακατασκευή των δρόμων του οικισμού. Στα Σχινοκαψάλα γίνεται ανάπλαση του χώρου της «Όξω Βρύσης».