20 Μαΐου, 2015

Στην Ιεράπετρα η πρώτη παραλία στην Κρήτη με ράμπα πρόσβασης ΑΜΕΑ στη θάλασσα

Είναι γεγονός ότι είναι το πρώτο που τοποθετείται σε παραλία της Κρήτης και απευθύνεται σε διαφορετικές περιπτώσεις χρηστών, δίνοντας τη δυνατότητα έτσι σε ανθρώπους με μειωμένη κινητικότητα να μπορούν με ευκολία να απολαμβάνουν το μπάνιο τους.

Ανακοίνωση από ΝΠΔΔ «Περιβάλλον Δήμου Ιεράπετρας»

Ανακοίνωση από την Τεχνική Υπηρεσία του Δήμου Ιεράπετρας

Από την Τεχνική Υπηρεσία του Δήμου Ιεράπετρας γνωστοποιείται ότι οι σύλλογοι και οι φορείς που επιθυμούν να καταθέσουν τις θέσεις και τις προτάσεις αναφορικά με την αναθεώρηση του Χωροταξικού Σχεδιασμού Β1 Φάση μπορούν να το κάνουν στην υπηρεσία του Δήμου μέχρι και την Παρασκευή 29 Μαϊου.

Ανακοίνωση από την ΚΟΙΝΩ.ΠΟΛΙΤΙ.Α του Δήμου Ιεράπετρας

Από την ΚΟΙΝΩ.ΠΟΛΙΤΙ.Α του Δήμου Ιεράπετρας ανακοινώνεται ότι εν όψει του προγραμματισμού των καλοκαιρινών πολιτιστικών εκδηλώσεων, οι σύλλογοι και οι ενδιαφερόμενοι φορείς μπορούν να καταθέσουν τις προτάσεις τους μέχρι τέλος Μαϊου στα γραφεία της ΚΟΙΝΩ.ΠΟΛΙΤΙ.Α.

Σε καθορισμένες παραλίες το λούσιμο ζώων συντροφιάς στον Δήμο Ιεράπετρας

Σε καθορισμένες και μόνο παραλίες, σύμφωνα με την απόφαση του Δημοτικού Συμβουλίου Ιεράπετρας, θα μπορούν να λούζουν τα ζώα συντροφιάς οι ιδιοκτήτες τους εν όψει και της καλοκαιρινής περιόδου