7 Αυγούστου, 2015

Ψήφισμα Δημοτικού Συμβουλίου Ιεράπετρας για τις Αστυνομικές Υπηρεσίες

Σε έκδοση ψηφίσματος κατά πλειοψηφία αναφορικά με τη λειτουργία των Αστυνομικών Υπηρεσιών Ιεράπετρας και του Αστυνομικού Τμήματος Κουτσουρά, το οποίο θα αποσταλεί στον αρμόδιο Υπουργό, προχώρησε το Δημοτικό Συμβούλιο.

Εκδρομή του ΚΑΠΗ Ιεράπετρας στην Κω και την Πάτμο στις 20-24.08.2015

Από το ΚΑΠΗ του Δήμου Ιεράπετρας ανακοινώνεται ότι διοργανώνεται εκδρομή στην Κω και την Πάτμο κατά το χρονικό διάστημα 20 έως και 24 Σεπτεμβρίου 2015.

Εκδρομή του ΚΑΠΗ στη Λίμνη Κουρνά και στη Γεωργιούπολη στις 24.08.2015

Από το ΚΑΠΗ του Δήμου Ιεράπετρας ανακοινώνεται ότι διοργανώνεται εκδρομή στη Λίμνη Κουρνά και στη Γεωργιούπολη τη Δευτέρα 24 Αυγούστου 2015. Δηλώσεις συμμετοχής από τις 17 έως και τις 22 Αυγούστου.

Δημόσια Διαβούλευση : Ειδική Περιβαλλοντική Μελέτη της νήσου Χρυσής

Τίθεται σε δημόσια διαβούλευση η Ειδική Περιβαλλοντική Μελέτη τους νήσου Χρυσής που εκπονήθηκε από το Πανεπιστήμιο Κρήτης-Μουσείο Φυσικής Ιστορίας. Συμμετοχή, κατάθεση απόψεων μέχρι τις 31/8/2015

Απαγορεύεται η αφισοκόλληση στους μη ενδεικνυόμενους χώρους.

Απαγορεύεται η αφισοκόλληση στους μη ενδεικνυόμενους χώρους σύμφωνα με τον Κανονισμό Καθαριότητας του Δήμου Ιεράπετρας.

O Δήμαρχος Ιεράπετρας στα Γδόχια, στις Μουρνιές και το Μύρτος

Επίσκεψη σε δυτικά χωριά του Δήμου Ιεράπετρας και συγκεκριμένα στα Γδόχια, στις Μουρνιές και στο Μύρτος πραγματοποίησε την Τετάρτη 5 Αυγούστου ο Δήμαρχος Ιεράπετρας, κ. Θεοδόσιος Καλαντζάκης.