19 Οκτωβρίου, 2015

Τρίτη 20 Οκτωβρίου – Προβλήματα στην υδροδότηση των περιοχών Στόμιο, Γρα Λυγιά έως και τα όρια της Ιεράπετρας

Από την Υπηρεσία Ύδρευσης – Άρδευσης – Αποχέτευσης του Δήμου Ιεράπετρας ανακοινώνεται ότι αύριο Τρίτη 20 Οκτωβρίου θα παρουσιαστούν προβλήματα στην υδροδότηση των περιοχών Στόμιο, Γρα Λυγιά έως και τα όρια της Ιεράπετρας λόγω εκτέλεσης αναγκαίων εργασιών στο δίκτυο ύδρευσης.

Συνεδρίαση της Δημοτικής επιτροπής Παιδείας στις 20.10.2015

Σας προσκαλώ να προσέλθετε στη δημόσια τακτική συνεδρίαση της Δημοτικής Επιτροπής Παιδείας που θα γίνει τη Τρίτη 20-10- 2015 και ώρα 13.30μ.μ. στην αίθουσα συνεδριάσεων του Δημοτικού Συμβουλίου Ιεράπετρας στο κτίριο «Μελίνα Μερκούρη».

5ο Πανελλήνιο Φεστιβάλ Ερασιτεχνικού Θεάτρου Ιεράπετρας – Παράσταση Τρίτης

5ο Πανελλήνιο Φεστιβάλ Ερασιτεχνικού Θεάτρου Ιεράπετρας Τρίτη 20 Οκτωβρίου 2015. Θεατρική Ομάδα ''Τέχνες Γιαμπουδάκη'' Αδελε, Ρέθυμνο. GOLFO FOREVER του Ντίνου Σπυρόπουλου

5ο Πανελλήνιο Φεστιβάλ Ερασιτεχνικού Θεάτρου Ιεράπετρας – Παράσταση Δευτέρας

Δευτέρα 19 Οκτοβρίου 2015 ώρα 9:15 μ.μ. Θέατρο Περιγιαλιού Μήτσου Ευθυμιάδη «Ο ΦΟΝΙΑΣ»

Κατάθεση προσφοράς για την εκτέλεση του έργου «Αγροτική Οδοποιία 2014 ΔΕ Ιεράπετρας (προμήθεια υλικών)»

Ο Δήμος Ιεράπετρας, προτίθεται να προχωρήσει στη διαδικασία της ανάθεσης της προμήθειας των υλικών. Η διαδικασία θα διεξαχθεί στις 29-10-2015 ώρα 11:00 π.μ. στο Δημαρχείο Ιεράπετρας. Web τροποποίηση 27.10.2015

Από 17 έως 24 Οκτωβρίου το 5ο Πανελλήνιο Φεστιβάλ Ερασιτεχνικού Θεάτρου Ιεράπετρας

Για πέμπτη συνεχόμενη χρονιά το Πανελλήνιο Φεστιβάλ Ερασιτεχνικού Θεάτρου Ιεράπετρας που ξεκινά το Σάββατο 17 Οκτωβρίου στην πόλη της Ιεράπετρας υπόσχεται αξέχαστες θεατρικές βραδιές στο θεατρόφιλο κοινό.