9 Φεβρουαρίου, 2016

Κλιμάκιο του Υπουργείου Υποδομών στον Δήμο Ιεράπετρας

Ξεκινά η εκπόνηση της μελέτης για τα συμπληρωματικά έργα στο φράγμα Μπραμιανών – Κλιμάκιο του Υπουργείου στον Δήμο Ιεράπετρας.

Με τον Σύλλογο Κρητών Παραγωγών & Πολιτών Λαϊκών Αγορών συναντήθηκε ο Δήμαρχος Ιεράπετρας

Ο Δήμαρχος Ιεράπετρας, κ. Θεοδόσιος Καλαντζάκης κατά την παραμονή του στην Αθήνα συναντήθηκε και συζήτησε για προβλήματα του κλάδου με τον πρόεδρο και τον γραμματέα του Συλλόγου Κρητών Παραγωγών & Πωλητών Λαϊκών Αγορών.

Τροποποίηση Οργανισμού Εσωτερικών Υπηρεσιών (Ο.Ε.Υ) Δήμου Ιεράπετρας 2016

Ο Οργανισμός Εσωτερικών Υπηρεσιών (Ο.Ε.Υ) Δήμου Ιεράπετρας (οργανόγραμμα, διοικητικές μονάδες, διάρθρωση δήμου, αρμοδιότητες κλπ) τροποποιήθηκε με την αριθμ. 274/7−10−2015 απόφαση του Δημοτικού Συμβουλίου Ιεράπετρας  και δημοσιεύθηκε στο ΦΕΚ 237/9 Φεβρουαρίου 2016 – Τεύχος Β.