5 Ιουλίου, 2016

Η εκδήλωση του Σχολείου Δεύτερης Ευκαιρίας στην Ιεράπετρα

Πλήθος κόσμου βρέθηκε στην εκδήλωση που πραγματοποίησαν οι εκπαιδευόμενοι του Σχολείου Δεύτερης Ευκαιρίας Ιεράπετρας για την τελετή λήξης των μαθημάτων για το σχολικό έτος 2015 – 2016 την Πέμπτη το βράδυ στον προαύλιο χώρο του σχολείου στη Βαϊνιά.

Συνεδρίαση Δ.Σ. της Σχολικής Επιτροπής Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης στις 08.07.2016

Σας προσκαλούμε σε τακτική συνεδρίαση του Διοικητικού Συμβουλίου του Ν.Π.Δ.Δ. «Σχολική Επιτροπή Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Δήμου Ιεράπετρας την 8η του μηνός Ιουνίου έτους 2016 ημέρα Παρασκευή και ώρα 13.00.

Συνεδρίαση Δ.Σ του Ν.Π.Δ.Δ «ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ» Ιεράπετρας στις 08.07.2016

Η συνεδρίαση θα πραγματοποιηθεί τη Παρασκευή 08 Ιουλίου 2016 και ώρα 14:30, στη νέα αίθουσα συνεδριάσεων των Επιτροπών του Δήμου Ιεράπετρας (δίπλα στην αίθουσα θεάτρου Μελίνα Μερκούρη), επί της οδού Δημοκρατίας 31.

Πρόσκληση για συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής στις 08.07.2016

Καλείστε να προσέλθετε στη δημόσια συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής που θα διεξαχθεί στο Δημοτικό Κατάστημα στην μικρή αίθουσα στον 1ο όροφο την 8η του μηνός Ιουλίου έτους 2016, ημέρα Παρασκευή και ώρα 8.30.

Ξεκίνησαν οι εγγραφές στο Σχολείο Δεύτερης Ευκαιρίας Ιεράπετρας

Ξεκίνησαν οι εγγραφές στο Σχολείο Δεύτερης Ευκαιρίας Ιεράπετρας και στα παραρτήματα Αγίου Νικολάου και Σητείας. Για περισσότερες πληροφορίες κάθε Πέμπτη, 10:00-13:00 στο σχολείο της Βαϊνιάς στην Ιεράπετρα (τηλ. 2842089736).

Δύο νέα περιβαλλοντικά προγράμματα από το ΝΠΔΔ Περιβάλλον του Δήμου Ιεράπετρας

Tο ΝΠΔΔ «ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ» του Δήμου Ιεράπετρας, συνεχίζοντας την συνεργασία με την εθελοντική οργάνωση Citizens in Action υλοποιεί και φέτος δύο νέα προγράμματα.