14 Ιουλίου, 2016

Τεχνικές Παρεμβάσεις στις Τοπικές Κοινότητες Ορεινού, Μεταξοχωρίου και Χριστού

Ξεκινούν το επόμενο διάστημα από τον Δήμο Ιεράπετρας οι τεχνικές παρεμβάσεις στις Τοπικές Κοινότητες Ορεινού, Μεταξοχωρίου και Χριστού – Πρώτιστος στόχος η βελτίωση της ποιότητας ζωής των κατοίκων δηλώνει ο Δήμαρχος.

Ξεπέρασαν κάθε προηγούμενο οι αιτήσεις συμμετοχής στο 6ο Πανελλήνιο Φεστιβάλ Ερασιτεχνικού Θεάτρου που θα γίνει στην Ιεράπετρα 15-22 Οκτωβρίου 2016. Από κάθε γωνιά της Ελλάδας αλλά και το εξωτερικό, κατέφθασαν οι φάκελοι συμμετοχής.

Τα παιδιά του συλλόγου «Η Κρήτη δίνει Ζωή» στον Δήμο Ιεράπετρας

Συγχαρητήρια από τον Δήμαρχο στον σύλλογο «Κρήτη δίνει Ζωή» για τις αξιόλογες δράσεις του.

Συνεδρίαση Επιτροπής Διαχείρισης του Κοινωνικού Παντοπωλείου στις 20.07.2016

Σας προσκαλούμε σε συνεδρίαση στις 20 Ιουλίου 2016 ημέρα Τετάρτη και ώρα 10.00 π.μ., στη μικρή αίθουσα συνεδριάσεων, δίπλα στην αίθουσα θεάτρου Μελίνα Μερκούρη, στον πρώτο όροφο στην οδό Δημοκρατίας 31.

Προσφορές για την Εργασία «Εργασίες Απεντόμωσης – Μυοκτονίας Χώρων»

Το Ν.Π.Δ.Δ. Σχολική Επιτροπή Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Δήμου Ιεράπετρας προτίθεται να προβεί σε «εργασίες απεντόμωσης – μυοκτονίας χώρων», προϋπολογισθείσας συνολικής δαπάνης 736,56€. Προσφορές μέχρι και την 21/7/ 2016 από τις 09:00 ως τις 13:00.

Συντήρηση – Αναγόμωση Πυροσβεστήρων Σχολικών Μονάδων Α/θμιας Σχολικής Επιτροπής Ιεράπετρας

Η Σχολική Επιτροπή Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης του Δήμου Ιεράπετρας, αποφάσισε να αναθέσει τη συντήρηση-αναγόμωση πυροσβεστήρων των Σχολικών Μονάδων της Α/θμιας Σχολικής Επιτροπής. Προσφορές μέχρι και την 21/7/ 2016 από τις 09:00 ως τις 13:00.