26 Ιουλίου, 2016

Πρόσκληση για Κατεπείγουσα Συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου Ιεράπετρας στις 27.07.2016

Σας προσκαλούμε, αύριο 27 Ιουλίου 2016, ημέρα Τετάρτη και ώρα 14.00, σε κατεπείγουσα συνεδρίαση, στην αίθουσα του Δημοτικού Συμβουλίου.

Πρόσκληση κατάθεσης προσφορών για τις «Εργασίες ενταφιασμού στα Κοιμητήρια του Δήμου Ιεράπετρας»

Ο Δήμος Ιεράπετρας, προτίθεται να προχωρήσει στη διαδικασία της ανάθεσης της εργασίας «Εργασίες ενταφιασμού στα Κοιμητήρια του Δήμου Ιεράπετρας», με διαπραγμάτευση – απευθείας ανάθεση από το Δημοτικό Συμβούλιο. Η διαδικασία θα διεξαχθεί στις 08.08.2016, ημέρα Δευτέρα και ώρα 11:00 π.μ.

Πρόταση Ανάπλασης Οικοπέδου ΜΙΝΩΣ

Πρόταση για Πάρκο Εκθεσιακών και Πολιτιστικών Δραστηριοτήτων στο οικόπεδο ΜΙΝΩΣ υποβάλλει ο Δήμος Ιεράπετρας – Για ιστορικό χώρο που έχουμε υποχρέωση να αξιοποιήσουμε κάνει λόγο ο Δήμαρχος.

Ευχαριστήριο σε όσους συμμετείχαν στην κατάσβεση της Πυρκαγιάς των Μαλών

Τις ευχαριστίες του σε όλους όσους βοήθησαν στην κατάσβεση της πυρκαγιάς που έπληξε την Τοπική Κοινότητα Μαλών στις 18 και 19 Ιουλίου 2016 εξέφρασε ο Δήμαρχος Ιεράπετρας, κ. Θεοδόσιος Καλαντζάκης σε σχετικό μήνυμά του.