24 Αυγούστου, 2016

Συγχαρητήρια του Δημάρχου Ιεράπετρας στους επιτυχόντες στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση

Με αφορμή την ανακοίνωση των βάσεων εισαγωγής στα Ανώτατα Εκπαιδευτικά και Τεχνολογικά Ιδρύματα από το Υπουργείο Παιδείας, εκφράζω τα θερμά μου συγχαρητήρια στους νέους και τις νέες του Δήμου Ιεράπετρας για την εισαγωγή τους στα ΑΕΙ και ΤΕΙ της χώρας μας.

Αποστολή στοιχείων για το Πρόγραμμα Εναρμόνιση Οικογενειακής & Επαγγελματικής Ζωής

Η παραλαβή των αξιών τοποθέτησης «voucher» 2016-2017 για την κάλυψη των προσφερόμενων θέσεων του ΝΠΔΔ ΚΟΙΝΩ.ΠΟΛΙΤΙ.Α στο Πρόγραμμα «Εναρμόνιση Οικογενειακής και Επαγγελματικής Ζωής» θα πραγματοποιηθεί από 25.08.2016 έως και την 01.09.2016.

Εκδρομή από το Κ.Α.Π.Η. την Τρίτη 6 Σεπτεμβρίου 2016 στις περιοχές Φόδελε – Πατσό – Ρέθυμνο

Από το Κ.Α.Π.Η. της ΚΟΙΝΩ.ΠΟΛΙΤΙ.Α του Δήμου Ιεράπετρας ανακοινώνεται ότι τα μέλη του διοργανώνουν εκδρομή την Τρίτη 6 Σεπτεμβρίου 2016 στις περιοχές Φόδελε – Πατσό - Ρέθυμνο.

Συνεδρίαση Δ.Σ. της Σχολικής Επιτροπής Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης στις 26.08.2016

Σας προσκαλούμε σε τακτική συνεδρίαση του Διοικητικού Συμβουλίου του Ν.Π.Δ.Δ. «Σχολική Επιτροπή Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Δήμου Ιεράπετρας την 26η του μηνός Αυγούστου έτους 2016 ημέρα Παρασκευή και ώρα 12.00 π.μ.