2 Σεπτεμβρίου, 2016

Τριήμερη εκδρομή του Κ.Α.Π.Η στη Σαντορίνη.

Από το Κ.Α.Π.Η της ΚΟΙΝΩ.ΠΟΛΙΤΙ.Α του Δήμου Ιεράπετρας ανακοινώνεται ότι τα μέλη του Κ.Α.Π.Η. Ιεράπετρας, διοργανώνουν τριήμερη εκδρομή από Πέμπτη 29 Σεπτεμβρίου έως και Σάββατο 1 Οκτωβρίου 2016 στη Σαντορίνη.

Ψήφισμα Δημοτικού Συμβουλίου Ιεράπετρας για θάνατο του Μανώλη Π. Μαστοράκη

Το Δημοτικό Συμβούλιο Ιεράπετρας, εκφράζοντας την βαθύτατη θλίψη του για τον θάνατό του αποφασίζει την έκδοση του παρόντος ψηφίσματος σε ένδειξη πένθους και ελάχιστου φόρου τιμής.

Ευχαριστώ από το ΝΠΔΔ Περιβάλλον στους χορηγούς και εθελοντές των καλοκαιρινών περιβαλλοντικών προγραμμάτων

Ολοκληρώθηκε την Τετάρτη 17 Αυγούστου 2016, ο δεύτερος κύκλος των εθελοντικών δράσεων που πραγματοποιήθηκαν και φέτος από το Ν. Π. Δ. Δ. «ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ» Δήμου Ιεράπετρας σε συνεργασία με την εθελοντική οργάνωση Πολίτες εν Δράσει.

Εγγραφές στο Σχολείο Δεύτερης Ευκαιρίας Ιεράπετρας

Για περισσότερες πληροφορίες, καθημερινά από 1η Σεπτέμβρη, 18:00-20:00 στο σχολείο της Βαϊνιάς στην Ιεράπετρα (τηλ. 2842089736).

Ξεκινά η αποκατάσταση των ζημιών από την πυρκαγιά στο Μύρτος και την Ανατολή

Ξεκινούν άμεσα οι εργασίες αποκατάστασης ζημιών που προκλήθηκαν από την πυρκαγιά της 21ης Απριλίου σε υδρευτικά και αρδευτικά δίκτυα των Τοπικών Κοινοτήτων Ανατολής και Μύρτους του Δήμου Ιεράπετρας.