5 Σεπτεμβρίου, 2016

Επαναληπτικη περιληπτική διακήρυξη για τη Μίσθωση Χωματουργικών Μηχανημάτων

Ο Δήμαρχος Ιεράπετρας προκηρύσσει Ανοικτό επαναληπτικό διαγωνισμό για την ανάδειξη αναδόχου(ων) για την εκτέλεση του έργου «Μίσθωση χωματουργικών μηχανημάτων για τη συντήρηση δικτύων ύδρευσης αποχέτευσης» προϋπολογισθείσας δαπάνης 14.997,80 €.

Η Τοποθέτηση της Προέδρου της ΚΟΙΝΩ.ΠΟΛΙΤΙ.Α για την Ανανέωση Συμβάσεων στους Βρεφονηπιακούς

Σε δημόσια τοποθέτηση με αφορμή τις αντιδράσεις που προέκυψαν κατά την ανανέωση των συμβάσεων των εργαζομένων στους Βρεφικούς και Παιδικούς Σταθμούς του Δήμου Ιεράπετρας προχώρησε η πρόεδρος του ΝΠΔΔ ΚΟΙΝΩ.ΠΟΛΙΤΙ.Α κα. Χρύσα Χατζημαρκάκη.

Υποβολή αιτήσεων στην Κρητική Εστία

Η Κρητική Εστία την ακαδημαϊκή χρονιά 2016 – 2017 θα φιλοξενήσει φοιτητές – σπουδαστές της Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης.

Με προσωπική παρέμβαση του Δημάρχου οι δύο άστεγοι μεταφέρθηκαν στο Γηροκομείο Ιεράπετρας

Μετά από προσωπική παρέμβαση του Δημάρχου Ιεράπετρας και τη συμβολή του Αντιδημάρχου Πολιτικής Προστασίας οι δύο άστεγοι που διαβιούσαν σε παραλία της Ιεράπετρας, μεταφέρθηκαν στο Ορφανουδάκειο Γηροκομείο Ιεράπετρας.

Συνάντηση του Δημάρχου Ιεράπετρας με το Δήμαρχο Μαλεβιζίου

Μια εποικοδομητική συνάντηση για θέματα που αφορούν τις υπηρεσίες τους είχαν την Παρασκευή 2 Σεπτεμβρίου 2016 ο Δήμαρχος Ιεράπετρας, κ. Θεοδόσιος Καλαντζάκης και ο Δήμαρχος Μαλεβιζίου, κ. Κωνσταντίνος Μαμουλάκης.