28 Σεπτεμβρίου, 2016

Σύναψη συμβάσεων εργασίας ορισμένου χρόνου για τη δράση «Εναρμόνιση Οικογενειακής και Επαγγελματικής Ζωής»

Πρόσληψη, με σύμβαση εργασίας ιδιωτικού δικαίου ορισμένου χρόνου, συνολικά δύο (2) ατόμων για την υλοποίηση της Δράσης «Εναρμόνιση Οικογενειακής και Επαγγελματικής Ζωής» στο πλαίσιο Ευρωπαϊκού Προγράμματος, στο Ν.Π.Δ.Δ. ΚΟΙΝΩ.ΠΟΛΙΤΙ.Α.

Συνάντηση του Δημάρχου με τον πρώην Βουλευτή Λασιθίου Κωστή Δερμιτζάκη

Μια εποικοδομητική συνάντηση για θέματα της τρέχουσας επικαιρότητας του Δήμου, αλλά και προβλήματα της Ιεράπετρας είχε ο Δήμαρχος, κ. Θεοδόσιος Καλαντζάκης με τον πρώην Βουλευτή Λασιθίου και σημερινό στέλεχος της Λαϊκής Ενότητας, κ. Κωστή Δερμιτζάκη.

Συστάσεις από την Υπηρεσία Πολιτικής Προστασίας του Δήμου Ιεράπετρας

Από την Υπηρεσία Πολιτικής Προστασίας του Δήμου Ιεράπετρας εφιστάται η προσοχή των πολιτών για τις επόμενες ημέρες λόγω τις επικράτησης ισχυρών βορείων ανέμων και του ορατού κινδύνου πρόκλησης πυρκαγιάς.

Ημερήσιος Χάρτης Πρόβλεψης Κινδύνου Πυρκαγιάς

Ημερήσιος Χάρτης Πρόβλεψης Κινδύνου Πυρκαγιάς για όλη την Ελλάδα όπως αυτός ανακοινώθηκε από την «Γενική Γραμματεία Πολιτικής Προστασίας».