4 Οκτωβρίου, 2016

Προφεστιβαλικές Εκδηλώσεις 6ου Πανελλήνιου Φεστιβάλ Ερασιτεχνικού Θεάτρου Ιεράπετρας

Οι προετοιμασίες για το 6ο Πανελλήνιο Φεστιβάλ Ερασιτεχνικού Θεάτρου Ιεράπετρας (15- 22 Οκτωβρίου) βρίσκονται στην τελική ευθεία. Πρόγραμμα Προφεστιβαλικών Εκδηλώσεων.

Βιώσιμη διαχείριση αστικών στερεών αποβλήτων και ανακύκλωση

Η Αντιδημαρχία Καθαριότητας & Περιβάλλοντος διοργανώνει ημερίδα με θέμα «Διαχείριση Αποβλήτων στον Δήμο Ιεράπετρας».

Αντιδήμαρχοι Ιεράπετρας – Στοιχεία Επικοινωνίας και Αρμοδιότητες

Παρουσίαση των πέντε (5) Αντιδημάρχων του Δήμου Ιεράπετρας, φωτογραφία, διεύθυνση γραφείου, τηλέφωνα, διάφορα στοιχεία επικοινωνίας, οι αρμοδιότητες που τους έχουν ανατεθεί κλπ

Αρχείο με την ηχογραφημένη συνεδρίαση του Δ.Σ. της 3ης Οκτωβρίου 2016

Κατεβάσετε το αρχείο με την ηχογραφημένη συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου Ιεράπετρας της 3ης Οκτωβρίου 2016.

Στειρώθηκαν και σημάνθηκαν 59 αδέσποτα σκυλιά

Με επιτυχία ολοκληρώθηκε το πρόγραμμα στείρωσης αδέσποτων ζώων συντροφιάς που για πρώτη φορά εφάρμοσε ο Δήμος Ιεράπετρας κατά το διήμερο 1-2 Οκτωβρίου 2016.