31 Οκτωβρίου, 2016

Αυξημένη προσοχή στα έντονα καιρικά φαινόμενα συνιστά η Υπηρεσία Πολιτικής Προστασίας

Η Υπηρεσία Πολιτικής Προστασίας του Δήμου Ιεράπετρας συνιστά στους πολίτες να είναι ιδιαίτερα προσεκτικοί μεριμνώντας για τη λήψη μέτρων αυτοπροστασίας από κινδύνους που δημιουργεί η εκδήλωση των έντονων καιρικών φαινομένων στην ευρύτερη περιοχή της Ιεράπετρας.

Συνεδρίαση Δ.Σ. της Σχολικής Επιτροπής Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης στις 01.11.2016

Σας προσκαλούμε σε τακτική συνεδρίαση του Διοικητικού Συμβουλίου του Ν.Π.Δ.Δ. «Σχολική Επιτροπή Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Δήμου Ιεράπετρας την 1η του μηνός Νοεμβρίου έτους 2016 ημέρα Τρίτη και ώρα 13.00.

Ημερήσιος Χάρτης Πρόβλεψης Κινδύνου Πυρκαγιάς

Ημερήσιος Χάρτης Πρόβλεψης Κινδύνου Πυρκαγιάς για όλη την Ελλάδα όπως αυτός ανακοινώθηκε από την «Γενική Γραμματεία Πολιτικής Προστασίας».

4ο Εργασιακό Πρωτάθλημα Μπάσκετ Δήμου Ιεράπετρας

2ο Εργασιακό Πρωτάθλημα Μπάσκετ Δήμου Ιεράπετρας

Ξεκινούν τη Δευτέρα 31 Οκτωβρίου οι εργασίες ανάπλασης στην οδό Καθρή

Από την Τεχνική Υπηρεσία του Δήμου Ιεράπετρας ανακοινώνεται ότι τη Δευτέρα 31 Οκτωβρίου ξεκινούν οι εργασίες ανάπλασης - πεζοδρόμησης της οδού Μιχ. Κοθρή στο κέντρο της Ιεράπετρας.