12 Μαΐου, 2017

5η εκστρατεία ενημέρωσης του κοινού για την ορθή κατανάλωση αλκοόλ

Tο Ελληνικό Διαδημοτικό Δίκτυο Υγιών Πόλεων (ΕΔΔΥΠΠΥ) οργανώνει την 5η πανελλαδική εκστρατεία ενημέρωσης του κοινού για την Ορθή Κατανάλωση του Αλκοόλ.

Ένα παλαιό ασθενοφόρο από το ΕΚΑΒ Κρήτης στον Δήμο Ιεράπετρας για τη μετατροπή του σε Κινητή Υγειονομική Μονάδα

Με τη διοικήτρια του ΕΚΑΒ Κρήτης, κα. Μάρθα Ζεάκη και τον υπεύθυνο του Τομέα ΕΚΑΒ Ιεράπετρας, κ. Γιώργο Αγγελάκη συναντήθηκε ο Δήμαρχος Ιεράπετρας,στο πλαίσιο αιτήματος για την παραχώρηση στον Δήμο Ιεράπετρας παλαιού ασθενοφόρου.

Πρόσκληση για συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου Ιεράπετρας στις 15.05.2017

Σας προσκαλούμε, στις 15 Μαΐου 2017, ημέρα Δευτέρα και ώρα 17.30 μ.μ., σε τακτική, συνεδρίαση, στην αίθουσα του Δημοτικού Συμβουλίου.

Θερινές Δράσεις Απασχόλησης για νήπια και παιδιά από το ΝΠΔΔ ΚΟΙΝΩ.ΠΟΛΙΤΙ.Α του Δήμου Ιεράπετρας

Το ΝΠΔΔ ΚΟΙΝΩ.ΠΟΛΙΤΙ.Α Ιεράπετρας στο πλαίσιο των δραστηριοτήτων του, θα λειτουργήσει δράσεις δημιουργικής απασχόλησης παιδιών και νηπίων κατά τους θερινούς μήνες του 2017.