17 Ιουλίου, 2017

Ενημερωτική ομιλία με θέμα «Πτώσεις στην Τρίτη Ηλικία, πρόληψη και αντιμετώπιση» στο ΚΑΠΗ του Δήμου Ιεράπετρας

Ενημερωτική ομιλία με θέμα «Πτώσεις στην Τρίτη Ηλικία, πρόληψη και αντιμετώπιση» θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 21 Ιουλίου 2017 και ώρα 10:00 π.μ στο χώρο του Κ.Α.Π.Η. του ΝΠΔΔ ΚΟΙΝΩ.ΠΟΛΙΤΙ.Α Δήμου Ιεράπετρας.

Ημερίδα για τους δικαιούχους του προγράμματος ΤΕΒΑ στις 19.07.2017

Η εκδήλωση απευθύνεται στος ωφελούμενους του προγράμματος του ΤΕΒΑ, σε φορείς και επιχειρηματίες, καθώς και σε κάθε ενδιαφερόμενο.

Στη νήσο Χρυσή ο Αντιδήμαρχος Καθαριότητας – Διευθετούνται άμεσα τα θέματα καθαριότητας

Διευθετούνται άμεσα από την Υπηρεσία Καθαριότητας του Δήμου Ιεράπετρας τα όποια προβλήματα προέκυψαν τις τελευταίες ημέρες στην καθαριότητα της Νήσου Χρυσής δηλώνει ο Αντιδήμαρχος Καθαριότητας, κ. Γιώργος Ασπραδάκης.

Ουδεμία αρμοδιότητα έχουν οι υπηρεσίες του Δήμου Ιεράπετρας για τη δημοπράτηση και τη λειτουργία των καντινών και των παραλιών στη νήσο Χρυσή δηλώνει ο Δήμαρχος Ιεράπετρας, κ. Θεοδόσιος Καλαντζάκης.