24 Αυγούστου, 2017

2o Φεστιβάλ Τουρισμού Δήμου Ιεράπετρας 26 Αυγούστου – 27 Σεπτεμβρίου

Με αφορμή την Παγκόσμια Ημέρα Τουρισμού που γιορτάζεται κάθε χρόνο στις 27 Σεπτεμβρίου, ο Δήμος Ιεράπετρας και η Δημοτική Επιτροπή Τουρισμού οργανώνουν το 2ο Φεστιβάλ Τουρισμού Δήμου Ιεράπετρας.

Διαγωνισμός για την ανάδειξη αναδόχου του έργου «ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ ΝΕΚΡΟΤΑΦΕΙΩΝ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ»

Ο Δήμαρχος Ιεράπετρας προκηρύσσει συνοπτικό διαγωνισμό για την ανάδειξη αναδόχου κατασκευής του έργου «ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ ΝΕΚΡΟΤΑΦΕΙΩΝ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ», προϋπολογισμού 29.976,86 ευρώ με το Φ.Π.Α.

«Πρωταρχική προϋπόθεση ανάπτυξης ο ΒΟΑΚ για το νομό Λασιθίου» δηλώνει ο δήμαρχος Ιεράπετρας

Την ανάγκη ισόρροπης ανάπτυξης και αναπτυξιακών έργων στον νομό Λασιθίου επισήμανε ο Δήμαρχος Ιεράπετρας, κ. Θεοδόσιος Καλαντζάκης κατά το μονοθεματικό Δημοτικό Συμβούλιο με θέμα τη λήψη απόφασης για τη μη προώθηση της κατασκευής του Β.Ο.Α.Κ. εντός των ορίων του νομού Λασιθίου.