25 Ιανουαρίου, 2018

Κλειστά αύριο όλα τα σχολείο του Δήμου Ιεράπετρας λόγω των θυελλωδών ανέμων

Αύριο Παρασκευή 26.01.2018 όλα τα σχολεία Α’Βάθμιας και Β’Βάθμιας εκπαίδευσης καθώς και οι παιδικοί και βρεφονηπιακοί σταθμοί του Δήμου Ιεράπετρας , θα παραμείνουν κλειστά

Επίσκεψη στη Φιλαρμονική και τη Μουσική Σχολή του Δήμου Ιεράπετρας από το Σχολείο Δεύτερης Ευκαιρίας

Το Σχολείο Δεύτερης Ευκαιρίας Ιεράπετρας πραγματοποίησε επίσκεψη στη Φιλαρμονική και τη Μουσική Σχολή του Δήμου Ιεράπετρας την Τρίτη 23/01/2018.

Αναστολή λειτουργίας σχολείων την Παρασκευή 26 Ιανουαρίου 2018

Αναστέλλεται η λειτουργία σχολείων την Παρασκευή 26 Ιανουαρίου 2018, λόγω εκτάκτων καιρικών συνθηκών και συγκεκριμένα θυελλωδών ανέμων, για την ασφάλεια των μαθητών και προς αποφυγή ατυχημάτων.

Διανομή προϊόντων στο χώρο του Κοινωνικού Παντοπωλείου του Δήμου

Το Γραφείο Κοινωνικής Πολιτικής και Ισότητας των δύο φύλων του Δήμου Ιεράπετρας, ενημερώνει τους δικαιούχους του προγράμματος ΤΕΒΑ, ότι θα πραγματοποιηθεί διανομή προϊόντων στο χώρο του Κοινωνικού Παντοπωλείου του Δήμου.