22 Μαΐου, 2018

Εστάλησαν από τον ΕΛΓΑ οι καταστάσεις για τις ζημιές των Νέων Μαλλών από Βροχόπτωση

Ανακοινώνεται ότι ο ΕΛΓΑ μας έστειλε σήμερα 21/05/2018 καταστάσεις με τα πορίσματα εκτίμησης ΦΥΤΙΚΟ(Υ) ΚΕΦΑΛΑΙΟΥ που αφορούν ζημιές από 19/05/2017, ΝΕΩΝ ΜΑΛΛΩΝ, ΒΡΟΧΟΠΤΩΣΗ του προγράμματος ΕΛΓΑ 2017.

Εστάλησαν από τον ΕΛΓΑ οι καταστάσεις για τις ζημιές των Νέων Μαλλών από Ανεμοθύελλα

Ανακοινώνεται ότι ο ΕΛΓΑ μας έστειλε σήμερα 21/05/2018 καταστάσεις με τα πορίσματα εκτίμησης ΦΥΤΙΚΟ(Υ) ΚΕΦΑΛΑΙΟΥ που αφορούν ζημιές από 24/01/2018, ΝΕΩΝ ΜΑΛΛΩΝ, ΑΝΕΜΟΘΥΕΛΛΑ του προγράμματος ΕΛΓΑ 2018.

«Καταδικαστέο κάθε περιστατικό βίας» δηλώνει ο Δήμαρχος Ιεράπετρας

Ως Δήμαρχος Ιεράπετρας εκφράζω την αποδοκιμασία μου για τα πρόσφατα θλιβερά γεγονότα στη Θεσσαλονίκη, και καταδικάζω κάθε περιστατικό βίας από οποιονδήποτε και με οποιαδήποτε μορφή αυτή εκδηλώνεται.

Επίσκεψη στο Εσπερινό ΕΠΑ.Λ. Ιεράπετρας του Σ.Δ.Ε. Ιεράπετρας

Το Σχολείο Δεύτερης Ευκαιρίας Ιεράπετρας πραγματοποίησε επίσκεψη στο Εσπερινό ΕΠΑ.Λ. Ιεράπετρας την Τρίτη 15/5/2018.

Κατασκευή δικτύου ύδρευσης στην περιοχή του Κεντριού

Ένα έργο υψίστης αναγκαιότητας παραδόθηκε πριν λίγες μέρες στους κατοίκους του Κεντριού. Το έργο περιλαμβάνει την προμήθεια και εγκατάσταση σύγχρονου αντλητικού συγκροτήματος, την τοποθέτηση αγωγού ύδρευσης καθώς και σκαφτικές και ασφαλτικές εργασίες.