2 Αυγούστου, 2018

80 Νέες θέσεις εργασίας Έκτακτου προσωπικού στο Δήμου Ιεράπετρας μέσω προγραμμάτων κοινωφελούς χαρακτήρα

Ο Δήμος Ιεράπετρας γνωστοποιεί ότι ξεκίνησε το Πρόγραμμα «Προώθηση της απασχόλησης μέσω προγραμμάτων κοινωφελούς χαρακτήρα, συμπεριλαμβανομένης και της κατάρτισης, σε Δήμους, Περιφέρειες και Κέντρα Κοινωνικής Πρόνοιας».

Η προσφορά του Δήμου Ιεράπετρας στους πυρόπληκτους της Αττικής

Συγκινητική ήταν η προσφορά εκ μέρους δημοτών και φορέων του Δήμου Ιεράπετρας στους πυρόπληκτους της Αττικής καθώς πλήθος κόσμου έσπευσε στο σημείο συγκέντρωσης ειδών πρώτης ανάγκης για να συνεισφέρει.

Ακύρωση εκδήλωσης ΚΥΡΒΕΙΩΝ 2018

Η προγραμματισμένη για το Σάββατο 4/8/2018 συναυλία «Βαμβακάρης Μπιθικώτσης ο ρεμπέτης και ο Σερ», στο πλαίσιο του φεστιβάλ ΚΥΡΒΕΙΑ 2018 ακυρώνετε (αφορά όλες τις συναυλίες της Κρήτης) μετά από απόφαση των διοργανωτών.