3 Αυγούστου, 2018

Η καθαριότητα και η προστασία του περιβάλλοντος είναι κοινωνικά αγαθά

Η καθαριότητα και η προστασία του περιβάλλοντος είναι κοινωνικά αγαθά και επιτυγχάνονται με τη συνεχή συνεργασία πολιτών – κατοίκων και του Δήμου.

Μέτρα πρόληψης πυροπροστασίας

Σας υπενθυμίζουμε την υποχρέωση των ιδιοκτητών οικοπέδων και αγροτεμαχίων στα όρια του δήμου μας, να προβαίνουν σε τακτό έλεγχο, καθαρισμό και αποψίλωση των ιδιοκτησιών τους,..........

Πρόσκληση για συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής στις 06.08.2018

Καλείστε να προσέλθετε στη δημόσια συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής που θα διεξαχθεί στο Δημοτικό Κατάστημα Δημοκρατίας 31 στην μικρή αίθουσα (δίπλα από το γραφείο Δημάρχου) στον 3ο όροφο την 6η του μηνός Αυγούστου έτους 2018, ημέρα Δευτέρα και ώρα 8.30.

Ολοκλήρωση ανάπλασης τριών παιδικών χαρών στην πόλη της Ιεράπετρας

Μετά και τις τελευταίες παρεμβάσεις από το Δήμο Ιεράπετρας παραδίδονται στους δημότες προς χρήση τρεις παιδικές χαρές πλήρως αναδιαμορφωμένες με νέο σύγχρονο εξοπλισμό.