16 Απριλίου, 2019

Αυτοδιοικητικές εκλογές 2019

Εφαρμογή των διατάξεων του Ν. 3870/2010 "Εκλογικές δαπάνες συνδυασμών και υποψηφίων και έλεγχος αυτών, κατά τις περιφερειακές και δημοτικές εκλογές".

Παρουσίαση και επίδειξη χρήσης του αντιρρυπαντικού εξοπλισμού στο Λιμενικό Ταμείο Ιεράπετρας

Πραγματοποιήθηκε την Παρασκευή 5 Απριλίου 2019 παρουσία εκπροσώπων της Λιμενικής Αρχής Ιεράπετρας, του Προέδρου του Δημοτικού Λιμενικού Ταμείου Ιεράπετρας καθώς και υπαλλήλων του Δήμου παρουσίαση και επίδειξη χρήσης του αντιρρυπαντικού εξοπλισμού.

Συγχαρητήρια Δημάρχου Ιεράπετρας στον Ο.Φ.Ιεράπετρας

Θερμά συγχαρητήρια στον Ο.Φ.Ιεράπετρας για την κατάκτηση του πρωταθλήματος και την ιστορική άνοδό του.

Προσπάθεια για τη δημιουργία Βοτανικού Πάρκου στον Δήμο Ιεράπετρας

Συνάντηση πραγματοποιήθηκε μεταξύ του Δημάρχου Ιεράπετρας, κ. Θεοδοσίου Καλαντζάκη, του κ. Παύλου Δασκαλάκη μέλους του Συλλόγου Φίλων του Βοτανικού Πάρκου Απηγανιά και του κ. Μιχάλη Προμπονά, πρόεδρο του Φορέα Διαχείρισης Προστατευόμενων περιοχών Κεντρικής και Ανατολικής Κρήτης