3 Ιουνίου, 2019

Διακήρυξη Διαγωνισμού για την «Εργασία συντήρησης και επισκευής οχημάτων και μηχανημάτων Δήμου Ιεράπετρας 2019»

Ο Δήμαρχος Ιεράπετρας προκηρύσσει Συνοπτικό Διαγωνισμό με σφραγισμένες προσφορές για την «Εργασία συντήρησης και επισκευής οχημάτων και μηχανημάτων Δήμου Ιεράπετρας 2019».

Κλειστή η επαρχιακή οδός στον οικισμό Νέων Μαλλών λόγω εργασιών

Ενημερώνουμε τους δημότες, τους κατοίκους και επισκέπτες της περιοχής πρώην Δήμου ΝΕΩΝ ΜΑΛΛΩΝ ότι λόγο των εργασιών αποκατάστασης φρεατίου αποχέτευσης στο κέντρο του οικισμού Μαλλών θα παραμείνει κλειστή για τα όλα τα οχήματα η επαρχιακή οδός.

Ρύθμιση οφειλών στο Δήμο Ιεράπετρας

Σύμφωνα με τα άρθρα 110-117 του Ν. 4611/2019 (ΦΕΚ Α' 73/17.05.2019, οφειλές προς Δήμους και τα νομικά τους πρόσωπα που έχουν βεβαιωθεί ή που θα βεβαιωθούν, µπορούν κατόπιν αιτήσεως του οφειλέτη προς το Δήµο να ρυθµίζονται και να καταβάλλονται.