18 Οκτωβρίου, 2019

Το Σάββατο 19 Οκτωβρίου ανοίγει την αυλαία του 9ου Πανελλήνιου Φεστιβάλ Ερασιτεχνικού Θεάτρου Ιεράπετρας η Άννα Φόνσου

Το Σάββατο 19 Οκτωβρίου, ανοίγει την αυλαία του 9ου Πανελλήνιου Φεστιβάλ Ερασιτεχνικού Θεάτρου Ιεράπετρας η Άννα Φόνσου με ένα μικρό αφιέρωμα στο "Σπίτι του Ηθοποιού" ως πρόεδρος του Ιδρύματος.

Επίσκεψη της Δημοτικής Κοινότητας Ιεράπετρας στον Πολιτιστικό Σύλλογο Γρα – Λυγιάς

Τον Πολιτιστικό Σύλλογο Γρα - Λυγιάς επισκέφτηκε η νέα Δημοτική Κοινότητα Ιεράπετρας στο χώρο του συλλόγου, παρουσία του προέδρου Χατζάκη Γεωργίου και των μελών της και ενημερώθηκε και συζήτησε για τα θέματα του οικισμού.

Συνάντηση του Δημάρχου Ιεράπετρας με τον Αντιπεριφερειάρχη Λασιθίου

Με τον Αντιπεριφερειάρχη Περιφερειακής Ενότητας Λασιθίου κ. Γιάννη Γουλιδάκη συναντήθηκε ο Δήμαρχος Ιεράπετρας κ. Θεοδόσιος Καλαντζάκης.

Εσπερίδα με θέμα την ορθολογική διαχείρηση θερμοκηπιακών πλαστικών αποβλήτων

Ο Δήμος Ιεράπετρας σας προσκαλεί σε εσπερίδα με θέμα: Ορθολογική διαχείρηση θερμοκηπιακών πλαστικών αποβλήτων.

Συγκρότηση της Δημοτικής Επιτροπής Διαβούλευσης του Δήμου Ιεράπετρας για την περίοδο 2019-2023

Kαλούνται οι Φορείς καθώς και οι δημότες που επιθυμούν να συμμετέχουν στην Επιτροπή Διαβούλευσης του Δήμου μας να εκφράσουν εγγράφως τη βούλησή τους, απευθύνοντας το αίτημά τους προς τη Γραμματεία του Δημοτικού Συμβουλίου.

Προκήρυξη Ανοικτού Διαγωνισμού για την “Εργασία καθαρισμού Δημοτικών αφοδευτηρίων”

Ο Δήμαρχος Ιεράπετρας, προκηρύσσει Ανοικτό Διαγωνισμό με σφραγισμένες προσφορές για την «Εργασία καθαρισμού Δημοτικών αφοδευτηρίων» και με κριτήριο κατακύρωσης την πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά, αποκλειστικά βάση τιμής.