27 Ιανουαρίου, 2020

Επανάληψη Διακήρυξης μίσθωσης ακινήτου στον οικισμό Μύρτου για δημιουργία χώρου στάθμευσης αυτοκινήτων

Ο Δήμος Ιεράπετρας, προκειμένου να μισθώσει ακίνητο στον οικισμό Μύρτου για δημιουργία χώρου στάθμευσης αυτοκινήτων καλεί τους ενδιαφερόμενους ιδιοκτήτες ακινήτων να καταθέσουν στο Δήμο κλειστή προσφορά με την πλήρη περιγραφή του ακινήτου τους.

Κοπή πίτας για τις δομές του Ν.Π.Δ.Δ. ΚΟΙΝΩ.ΠΟΛΙΤΙ.Α. Δήμου Ιεράπετρας

Το ΚΑΠΗ, το ΚΗΦΗ, η Βοήθεια στο Σπίτι, δομές του Ν.Π.Δ.Δ. ΚΟΙΝΩ.ΠΟΛΙΤΙ.Α. Δήμου Ιεράπετρας θα κόψουν την πίτα τους, με τις ευλογίες του Σεβασμιότατου Μητροπολίτη Ιεραπύτνης και Σητείας Κ.Κ Κυρίλλου.

ΒΙΠΑ Ιεράπετρας συνεχίζεται η συνεργασία και η κοινή προσπάθεια

Συνάντηση πραγματοποίησε ο Δήμαρχος Ιεράπετρας κ. Θεοδόσιος Καλαντζάκης με τον πρόεδρο της Α.Ε. ΒΙΠΑ Ιεράπετρας ΑΕ. κ. Στέλιο Γιακουμάκη, τον αντιπρόεδρο κ. Γιώργο Σωμαράκη και τον διευθύνων σύμβουλο κ. Εμμανουήλ Παπαδάκη.

MasterPlan για τον εκσυγχρονισμό του λιμένα της Ιεράπετρας

Πραγματοποιήθηκε τις προηγούμενες ημέρες η ολοκληρωμένη παρουσίαση του MasterPlan που αφορά στον εκσυγχρονισμό του λιμένα της Ιεράπετρας.

Ευχαριστήριο του Σχολείου Δεύτερης Ευκαιρίας Ιεράπετρας στη Φιλαρμονική-Μουσική Σχολή Ιεράπετρας

Οι εκπαιδευτικοί και οι εκπαιδευόμενοι του ΣΔΕ Ιεράπετρας ευχαριστούν θερμά τη Σχολή Οδηγών του κ. Βαλάντη Πιτροπάκη, τον ίδιο και τους συνεργάτες του.