27 Φεβρουαρίου, 2020

ΔΕΝ ΦΟΒΟΜΑΣΤΕ-ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΟΜΑΣΤΕ σε έξι γλώσσες

Σε έξι γλώσσες η ενημέρωση της Γενικής Γραμματείας Πολιτικής Προστασίας με οδηγίες προστασίας από τον Κορωνοϊό: «Δεν φοβόμαστε – Προστατευόμαστε / Ασπίδα μας, η γνώση».

Τακτική συνεδρίαση του ΝΠΔΔ «ΚΟΙΝΩ.ΠΟΛΙΤΙ.Α.» Ιεράπετρας στις 03.03.2020

Σας προσκαλούμε την Τρίτη 3 Μαρτίου 2020 και ώρα 14:00 μ.μ σε τακτική συνεδρίαση, στα Γραφεία του ΝΠΔΔ «ΚΟΙΝΩ.ΠΟΛΙΤΙ.Α.» Ιεράπετρας.

Έλεγχος ποιότητας πόσιμου νερού του Δήμου Ιεράπετρας

Οι συχνοί έλεγχοι ποιότητας του πόσιμου νερού που πραγματοποιούνται ....................έχουν ως σκοπό να εξασφαλίζεται και να πιστοποιείται η άριστη ποιότητα του νερού που διαθέτει η Δ/νση στους κατοίκους του Δήμου Ιεράπετρας.

Ευχαριστήριο του Σχολείου Δεύτερης Ευκαιρίας Ιεράπετρας στο Αστυνομικό Τμήμα Ιεράπετρας

Την Τρίτη 25 Φεβρουαρίου επισκέφτηκε το σχολείο μας ο Υποδιοικητής του Αστυνομικού Τμήματος Ιεράπετρας κ. Τζουμάκας και ενημέρωσε με πληρότητα και αμεσότητα τους εκπαιδευόμενους και εκπαιδευτικούς για τα τροχαία ατυχήματα και την οδική συμπεριφορά.

Συνάντηση του Δημάρχου Ιεράπετρας με το Σεβασμιότατο Μητροπολίτη και τον Περιφερειάρχη Κρήτης

Τον Δήμαρχο Ιεράπετρας κ. Θεοδόσιο Καλαντζάκη επισκέφτηκαν στο γραφείο του ο Σεβασμιότατος Μητροπολίτης Ιεραπύτνης και Σητείας κ. Κύριλλος και ο Περιφερειάρχης Κρήτης κ. Σταύρος Αρναουτάκης.