18 Σεπτεμβρίου, 2020

ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΦΟΡΤΗΓΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ 4Χ4 – ΠΥΡΟΠΡΟΣΤΑΣΙΑ 2019

Ο Δήμαρχος Ιεράπετρας έχοντας υπόψη τις διατάξεις του Ν.4412/2016 «Δημόσιες Συμβάσεις Έργων, Προμηθειών και Υπηρεσιών» και του Ν. 3463/2006 «Κύρωση του Κώδικα Δήμων», προκηρύσσει Ανοιχτό Διαγωνισμό με σφραγισμένες προσφορές για τη «Προμήθεια Φορτηγού Αυτοκινήτου 4Χ4 – Πυροπροστασία 2019»

ΜΙΣΘΩΣΗ ΧΩΜΑΤΟΥΡΓΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ – ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ 2019

Ο Δήμαρχος Ιεράπετρας έχοντας υπόψη τις διατάξεις του Ν.4412/2016 «Δημόσιες Συμβάσεις Έργων, Προμηθειών και Υπηρεσιών» και του Ν. 3463/2006 «Κύρωση του Κώδικα Δήμων», προκηρύσσει Συνοπτικό Διαγωνισμό με σφραγισμένες προσφορές για τη «Μίσθωση Χωματουργικών Μηχανημάτων – Πολιτική Προστασία 2019»

ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΤΟΥ ΔΗΜΑΡΧΟΥ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ ΜΕ ΤΟΝ ΠΡΟΕΔΡΟ ΤΟΥ ΕΣΔΑΚ

Με τον πρόεδρο του ΕΣΔΑΚ (Ενιαίου Συνδέσμου Διαχείρισης Απορριμμάτων Κρήτης) κ. Ζαχαρία Καλογεράκη συναντήθηκε ο Δήμαρχος Ιεράπετρας κ. Θεοδόσιος Καλαντζάκης. Στη συνάντηση ήταν παρόντες ο συνεργάτης του Δημάρχου κ. Ιωάννης Μανιαδάκης,

ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΤΟΥ ΔΗΜΑΡΧΟΥ ΜΕ ΤΗ ΔΙΟΙΚΗΤΡΙΑ ΤΗΣ ΑΠΟΚΕΝΤΡΩΜΕΝΗΣ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΚΡΗΤΗΣ

Τη Διοικήτρια της Αποκεντρωμένης Διοίκησης Κρήτης, κα. Μαρία Κοζυράκη, επισκέφθηκε ο Δήμαρχος Ιεράπετρας, κ. Θεοδόσιος Καλαντζάκης.

ΠΡΟΩΘΟΥΝΤΑΙ ΝΕΕΣ ΧΡΗΜΑΤΟΔΟΤΗΣΕΙΣ ΣΤΟΝ ΔΗΜΟ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ

Με ατζέντα τα αναπτυξιακά έργα που πραγματοποιούνται αυτό το διάστημα στον Δήμο Ιεράπετρας, τη στήριξη των αγροτών και των επαγγελματιών που επλήγησαν από τις συνέπειες του Covid-19, την αναγκαιότητα κατασκευής του ΒΟΑΚ στο Νομό Λασιθίου,

Τακτική συνεδρίαση, του ΝΠΔΔ «ΚΟΙΝΩ.ΠΟΛΙΤΙ.Α.» ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ

Σας προσκαλούμε στις 21 Σεπτεμβρίου 2020 ημέρα Δευτέρα και ώρα 15.:00 μ.μ στην αίθουσα συνεδριάσεων, στον 1ο όροφο του κτιρίου «Μελίνα Μερκούρη» σε τακτική συνεδρίαση, του ΝΠΔΔ «ΚΟΙΝΩ.ΠΟΛΙΤΙ.Α.» ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ, για να συζητήσουμε τα παρακάτω θέματα :

Ενημερώση στους δικαιούχους του προγράμματος ΤΕΒΑ

Το Γραφείο Κοινωνικής Πολιτικής και Ισότητας των δύο φύλων του Δήμου Ιεράπετρας, ενημερώνει τους δικαιούχους του προγράμματος ΤΕΒΑ, ότι θα πραγματοποιηθεί διανομή ειδών παντοπωλείου