12 Μαΐου, 2021

Πρόσκληση σε έκτακτη διά περιφοράς συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής στις 13/05/2021.

Σας προσκαλούμε σε έκτακτη διά περιφοράς συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής Δήμου Ιεράπετρας στις 13-05-2021 ημέρα Πέμπτη και ώρα 11.00 για να συζητήσουμε τα παρακάτω θέματα.

ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΕΚΤΕΛΕΣΗΣ ΠΡΟΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟΥ

ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΕΚΤΕΛΕΣΗΣ ΠΡΟΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟΥ (ΑΡΘΡΟ 10Α Ν.3861/2010) ΑΠΟΛΟΓΙΣΜΟΣ ΕΣΟΔΩΝ από 01/01/2021 έως 30/04/2021

Δωρεάν Διαδικτυακό Σεμινάριο με θέμα την Oστεοπόρωση

O Σύλλογος Σκελετικής Υγείας Πεταλούδα με τη Συνεργασία του Ελληνικού Διαδημοτικού Δικτύου Υγιών Πόλεων   μέλος του οποίου αποτελεί και ο Δήμος Ιεράπετρας,    διοργανώνουν Δωρεάν Διαδικτυακό  Σεμινάριο – ανοιχτή συζήτηση για την οστεπόρωση.

ΖΗΤΑΜΕ ΤΗΝ ΑΜΕΣΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΣΤΗΡΙΞΗ ΤΩΝ ΑΓΡΟΤΩΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ

Το Σάββατο, 08 Μαΐου 2021, πραγματοποιήθηκε συνάντηση στο Δημαρχείο Ιεράπετρας μεταξύ του Δημάρχου Ιεράπετρας, κ. Θεοδοσίου Καλαντζάκη και του Υπουργού Ναυτιλίας και Νησιωτικής Πολιτικής, κ. Ιωάννη Πλακιωτάκη.

Ευχαριστήριο του Κοινωνικού Παντοπωλείο για το μήνα Απρίλιο

Η Επιτροπή Διαχείρισης του Κοινωνικού Παντοπωλείου Δήμου Ιεράπετρας, ο Συντονιστής Δημήτριος Μιχελάρος και το Προσωπικό της Δομής,  ευχαριστούν θερμά τις επιχειρήσεις, τους συλλόγους, τους φορείς και τους πολίτες που ενίσχυσαν και στήριξαν με τις προσφορές τους, το μήνα  Απρίλιο, το κοινωνικό έργο που καθημερινά επιτελεί.