23 Μαρτίου, 2022

ΑΓΡΟΤΙΚΗ ΟΔΟΠΟΙΙΑ, ΦΡΑΓΜΑ ΣΤΟΝ ΑΗ ΓΙΑΝΝΗ ΚΑΙ ΑΛΙΕΥΤΙΚΟ ΚΑΤΑΦΥΓΙΟ ΤΗΣ ΓΡΑ ΛΥΓΙΑΣ ΣΤΟ ΕΠΙΚΕΝΤΡΟ ΤΩΝ ΣΥΖΗΤΗΣΕΩΝ ΤΟΥ ΔΗΜΑΡΧΟΥ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΑΓΡΟΤΙΚΗΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ ΚΑΙ ΤΡΟΦΙΜΩΝ

Με τον Γενικό Γραμματέα Ενωσιακών Πόρων και Υποδομών στο Υπουργείο Αγροτικής Ανάπτυξης και Τροφίμων, κ. Δημήτρη Παπαγιαννίδη, συναντήθηκε ο Δήμαρχος Ιεράπετρας, κ. Θεοδόσης Καλαντζάκης,

ΔΥΟ ΝΕΕΣ ΣΧΟΛΙΚΕΣ ΔΟΜΕΣ ΘΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗ ΝΕΑ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΟΝ ΔΗΜΟ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ

Ενημερωτική συνάντηση πραγματοποιήθηκε μεταξύ του Δημάρχου Ιεράπετρας, κ. Θεοδοσίου Καλαντζάκη, των αντιδημάρχων κας Χρύσας Χατζημαρκάκη και κ. Κωνσταντίνου Αστροπεκάκη και του Διευθυντή της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης νομού Λασιθίου, κ. Αθανασίου Κατσαγκόλη. Συζητήθηκαν θέματα που αφορούν τις υπάρχουσες σχολικές δομές αλλά και τη λειτουργία νέων.

ΚΑΛΑΝΤΖΑΚΗΣ: «ΣΟΒΑΡΟ ΘΕΜΑ Η ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟΤΗΤΑ ΣΤΟΥΣ ΔΗΜΟΥΣ.

ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΣΥΝΕΧΩΣ ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΜΕ ΩΣ ΑΠΟΣΒΕΣΤΗΡΕΣ ΤΗΣ ΕΝΤΑΣΗΣ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΙΣ ΚΥΒΕΡΝΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΠΟΛΙΤΕΣ»

Eορταστικές εκδηλώσεις για την Εθνική Επέτειο «25ης  Μαρτίου 1821»

Ο Δήμαρχος Ιεράπετρας, κ. Θεοδόσιος Καλαντζάκης και το Δημοτικό Συμβούλιο, σας καλούν να συμμετάσχετε στις εορταστικές εκδηλώσεις για την Εθνική Επέτειο «25ης  Μαρτίου 1821».