9 Φεβρουαρίου, 2023

Πρόσκληση για συνεδρίαση ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ

Σας προσκαλούμε σε τακτική  συνεδρίαση    στις 13 Φεβρουαρίου  2023 ημέρα Δευτέρα  και ώρα 19:00 στην αίθουσα συνεδριάσεων του Δήμου στον 1ο όροφο του δημαρχιακού κτηρίου, για να συζητήσουμε το παρακάτω θέμα:

Πρόσκληση για δια περιφοράς συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής

Σας προσκαλούμε σε τακτική διά περιφοράς συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής Δήμου Ιεράπετρας στις 13/02/2023 ημέρα Δευτέρα και ώρα 09:00 για τη συζήτηση και λήψη αποφάσεων στα παρακάτω θέματα :

Πρόσκληση σε συνεδρίαση Δημοτικού Συμβουλίου (3η επαναληπτική)

Έπειτα από τη 2η ματαιωθείσα συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου, την Τετάρτη 08/02/2023, λόγω μη ύπαρξης της απαιτούμενης απαρτίας, σας προσκαλούμε στις 13 Φεβρουαρίου 2023, ημέρα Δευτέρα  και ώρα 15:30 σε τακτική συνεδρίαση, στην αίθουσα του Δημοτικού Συμβουλίου, με τα ίδια θέματα ημερήσιας διάταξης, όπως παρακάτω:

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

Ο Δήμος Ιεράπετρας μετά από την  6/2/2023 επιστολή της Κ.Ε.Δ.Ε. για αποστολή ανθρωπιστικής βοήθειας στα θύματα των σεισμών σε Τουρκία και Συρία  συμμετέχει στην προσπάθεια για παροχή ανθρωπιστικής βοήθειας μέσα από τη συγκέντρωση ειδών πρώτης ανάγκης: