24 Φεβρουαρίου, 2023

ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΤΟΙΧΕΙΩΝ ΑΝΑΔΕΙΞΗΣ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑΣ ΕΜΠΟΡΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΧΗΣ Υποέργο 3 ΑΝΟΙΚΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΕΜΠΟΡΙΟΥ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ

Ο Δήμαρχος Ιεράπετρας, έχοντας υπόψη τις διατάξεις του Ν.4412/2016 «Δημόσιες Συμβάσεις Έργων, Προμηθειών και Υπηρεσιών» και του Ν. 3463/2006 «Κύρωση του Κώδικα Δήμων», προκηρύσσει Ανοιχτό Ηλεκτρονικό Διαγωνισμό κάτω των ορίων με σφραγισμένες προσφορές για την «Προμήθεια & Εγκατάσταση Στοιχείων Ανάδειξης Ταυτότητας Εμπορικής Περιοχής» (Υποέργο 3 Ανοικτό Κέντρο Εμπορίου Ιεράπετρας), ενδεικτικού προϋπολογισμού 120.900,00 ευρώ (συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ 24%).

«Προμήθεια μηχανημάτων και συνοδευτικού εξοπλισμού Δήμου Ιεράπετρας»

Ο Δήμαρχος Ιεράπετρας, έχοντας υπόψη τις διατάξεις του Ν.4412/2016 «Δημόσιες Συμβάσεις Έργων, Προμηθειών και Υπηρεσιών» και του Ν. 3463/2006 «Κύρωση του Κώδικα Δήμων», προκηρύσσει Ανοιχτό Ηλεκτρονικό Διαγωνισμό με σφραγισμένες προσφορές για την «Προμήθεια μηχανημάτων και συνοδευτικού εξοπλισμού Δήμου Ιεράπετρας», ενδεικτικού προϋπολογισμού 143.840,00 ευρώ (συμπεριλαμβανομένου Φ.Π.Α 24%)

Δήμαρχος Ιεράπετρας: «Ελάτε να ξεφαντώσουμε στη μεγάλη Γιορτή του Γεραπετρίτικου Καρναβαλιού!»

Συνάντηση πραγματοποίησε ο Δήμαρχος Ιεράπετρας, κ. Θεοδόσιος Καλαντζάκης με την πρόεδρο κ. Μυρτώ Μαρκοπούλου και τα μέλη του Νέου Πολιτιστικού Συλλόγου Ιεράπετρας, την Αντιδήμαρχο κα. Χρύσα Χατζημαρκάκη, την Πρόεδρο του ΝΠΔΔ ΚΟΙΝΩ. ΠΟΛΙΤΙ.Α, κ. Μαρία Σακαδάκη,

Πρόσκληση για Συμβούλιο Σχολικής Επιτροπής Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης

Σας προσκαλούμε, στις  2 Μαρτίου 2023, ημέρα Πέμπτη και ώρα 12.30π.μ. σε τακτική συνεδρίαση  του Διοικητικού Συμβουλίου του Ν.Π.Δ.Δ. «Σχολική Επιτροπή Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Δήμου Ιεράπετρας»  στην αίθουσα  συνεδριάσεων, του 1ου όροφου, του κτιρίου, «Μελίνα Μερκούρη»  Δημοκρατίας 31, για συζήτηση και λήψη απόφασης στα παρακάτω θέματα:

Παραχώρηση χρήσης κοινόχρηστων χώρων έτους 2023

Ο Δήμος Ιεράπετρας ανακοινώνει ότι, όσοι δημότες κάνουν χρήση ή ενδιαφέρονται να κάνουν χρήση κοινόχρηστου χώρου (πεζοδρόμια, πλατεία, πεζόδρομοι κ.λπ.) για  το έτος 2023, έχουν υποχρέωση να προσέλθουν στο Δήμο και να υποβάλλουν αίτηση έως 28/3/2023, προκειμένου να τους χορηγηθεί άδεια χρήσης όπως ορίζουν οι διατάξεις του Ν.1080/80.