6 Ιουλίου, 2023

Στην Αναπτυξιακή Λασιθίου Α.Ε ο Δήμαρχος Ιεράπετρας. Στηρίζουμε κάθε διαδικασία που συμβάλλει στην αναπτυξιακή προοπτική του Δήμου της Ιεράπετρας.

Με τον Γενικό Διευθυντή της Αναπτυξιακής Λασιθίου Α.Ε. κ. Χαράλαμπο Αντωνακάκη, συναντήθηκε ο Δήμαρχος Ιεράπετρας, κ. Θεοδόσης Καλαντζάκης. Στο επίκεντρο της συζήτησης τέθηκε η πορεία της εξέλιξης των έργων και των Προγραμμάτων που διαχειρίζεται η Αναπτυξιακή και αφορούν τον Δήμο Ιεράπετρας, καθώς επίσης και για την ενημερωτική συνάντηση που θα πραγματοποιηθεί την επόμενη Δευτέρα με τους επαγγελματίες αλιείς η οποία έχει ως θέμα τα προβλήματα και τις απειλές στο παράκτιο και θαλάσσιο περιβάλλον για την υλοποίηση του Σχεδίου Διατοπικής Συνεργασίας «Θαλάσσιο Περιβάλλον, Παράκτιες Απειλές και Αλιεία» που εντάσσεται στο Τοπικό Πρόγραμμα CLLD/LEADER Ν. Λασιθίου.