Το Βρεφονηπιακό Σταθμό Μακρύ Γιαλού επισκέφτηκε ο δήμαρχος Ιεράπετρας και η Πρόεδρος της ΚΟΙΝΩ.ΠΟΛΙΤΙ.Α

Ο Δήμος Ιεράπετρας ανακοινώνει την πρόσληψη έξι (6) ατόμων ,  με σύμβαση εργασίας ιδιωτικού δικαίου
Ο Δήμος Ιεράπετρας ενημερώνει δημότες και επισκέπτες ότι το Δημοτικό Κατάστημα στη Δημοτική Ενότητα Μακρύ Γιαλού
Τις εκδηλώσεις μνήμης για την 81η  επέτειο του Ολοκαυτώματος και της καταστροφής των χωριών της Βιάννου
Εκδήλωση τιμής και μνήμης για την 81η   επέτειο του ολοκαυτώματος των Δυτικών Χωριών της Ιεράπετρας
Aποτελέσματα ΧΗΜΙΚΩΝ ΑΝΑΛΥΣΕΩΝ νερού ύδρευσης.

dimos-photomark-only-logoΔΗΜΟΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ
ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ
Ταχ.Δ/νση : Πλ.Κανουπάκη
Ταχ.κώδικας: 72200 Ιεράπετρα
Tηλέφωνο: 28423-40300
FAX: 28420-23999
e-mail: press@ierapetra.gov.gr

[separator top=”10″ style=”dotted”]

Ιεράπετρα 02.02.2015

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

Επίσκεψη στο Βρεφονηπιακό Σταθμό Μακρύ Γιαλού πραγματοποίησε ο δήμαρχος Ιεράπετρας, κ. Θεοδόσιος Καλαντζάκης. Στην επίσκκεψη παραβρέθηκαν επίσης ο αντιδήμαρχος Μακρύ Γιαλού, κ. Ανδρέας Παπαδοπετράκης, καθώς επίσης και  η πρόεδρος της ΚΟΙΝΩ.ΠΟΛΙΤΙ.Α, κα. Χρύσα Χατζημαρκάκη.

Σκοπός της επίσκεψης ήταν η ενημέρωση για τη λειτουργία του σταθμού, τις ανάγκες του και τις άμεσες παρεμβάσεις που πρέπει να γίνουν. Ένα από τα βασικότερα θέματα που συζητήθηκαν είναι αυτό του αύλειου χώρου του σταθμού προκειμένου να μπορέσει να διαμορφωθεί κατάλληλα για δραστηριότητες. Παράλληλα έγινε αναφορά στη συντήρηση του κτιρίου του πρώην δημοτικού  σχολείου Μακρύ Γιαλού, όπου και στεγάζεται ο Βρεφονηπιακός  σταθμός σήμερα και στις άμεσες ενέργειες που πρέπει να γίνουν.

Όπως δήλωσε η πρόεδρος της ΚΟΙΝΩ.ΠΟΛΙΤΙ.Α, κα. Χρύσα Χατζημαρκάκη «η ασφαλής λειτουργία των Βρεφονηπιακών Σταθμών  είναι η βασική προτεραιότητά μας. Για το λόγο αυτό προσπαθούμε να καλύπτουμε άμεσα τις ανάγκες όλων των βρεφονηπιακών σταθμών. Κατά τη σημερινή μας επίσκεψη συζητήσαμε και ενημερωθήκαμε από τους εργαζομένους για τις ανάγκες του Βρεφονηπιακού Σταθμού στο Μακρύ Γιαλό, την αποκατάσταση των οποίων θα προγραμματίσουμε άμεσα, προκειμένου να συμβάλουμε στην καλή λειτουργία του».

Όπως τόνισε ο δήμαρχος Ιεράπετρας « Η ΚΟΙΝΩ.ΠΟΛΙΤΙ.Α του δήμου Ιεράπετρας υποστηρίζει καθημερινά την λειτουργία επτά Βρεφονηπιακών Σταθμών. Ο Βρεφονηπιακός Σταθμός του Μακρύ Γιαλού είναι ένας σχετικά νέος σταθμός. Εξυπηρετεί καθημερινά της ανάγκες της ευρύτερης περιοχής του Μακρύ Γιαλού, φιλοξενώντας αρκετά νήπια και βρέφη. Στόχος μας είναι να συμβάλουμε στην ασφαλή λειτουργία του και να εξασφαλίσουμε τις καλύτερες δυνατές συνθήκες λειτουργίας του, όπως άλλωστε και σε όλους τους Βρεφονηπιακούς. υποστηρίζοντας παράλληλα το καθημερινό παιδαγωγικό έργο που επιτελούν».

Γραφείο Τύπου

[separator top=”20″ style=”shadow”]